استوری ها همه جا هستند. این ویژگی که توسط اسنپ چت در سال 2013 پیشگام شد و توسط متا تا حدی مسخره پذیرفته شد و در همه چیز از فیس بوک گرفته تا مسنجر فیس بوک و اینستاگرام (با بیشترین موفقیت، تا حد زیادی) و واتس اپ که حتی توسط گوگل نیز آزمایش شده بود، مورد استفاده قرار گرفت، اکنون در راه است. 

اخبار فوری! تلگرام تاکنون به نوعی توانسته در برابر جذابیت افزودن استوری به اپلیکیشن خود مقاومت کند.  دیگه پاول دوروف موسس تلگرام امروز اعلام کرد که استوری ها از اوایل ماه آینده بر روی این پلتفرم در دسترس خواهند بود.

دوروف می‌گوید تلگرام این ویژگی را فقط از رقبای خود کپی نمی‌کند، بلکه تصمیم گرفت این کار را به روش تلگرام انجام دهد. این بدان معناست که شما افرادی را انتخاب می‌کنید که می‌توانند هر یک از داستان‌های شما را «با دقت کامل» ببینند (همه، فقط مخاطبین به استثنای چند مخاطب انتخاب شده، یا فهرستی از دوستان نزدیک). این ویژگی در یک بخش قابل ارتقا در بالای لیست چت شما قرار می گیرد و پنهان کردن داستان های ارسال شده توسط هر مخاطبی آسان خواهد بود.

استوری ها از زیرنویس ها و همچنین عکس ها و فیلم های گرفته شده توسط دوربین های جلو و عقب به طور همزمان پشتیبانی می کنند. یک داستان در 6، 12، 24 یا 48 ساعت منقضی می شود - انتخاب شما. یا می توانید آن را طوری تنظیم کنید که برخی از آنها به طور دائم در نمایه شما نمایش داده شوند، با تنظیمات حریم خصوصی برای هر کدام. و به زودی می‌توانید پیام‌ها را از کانال‌ها به استوری‌ها ارسال کنید.

دوروف می گوید که پس از آزمایش داخلی این ویژگی، حتی افراد شکاک در تیم شروع به قدردانی از آن کردند و اکنون هیچ عضوی از تیم نمی تواند تلگرام را بدون آن تصور کند.