طبق گزارش جدیدی در وال استریت ژورنال، اپل و فیس بوک در نظر داشتند بین سال های 2016 تا 2018 با هم همکاری کنند. این ایده در واقع متعلق به اپل بود، زیرا به نظر کسانی که می دانستند، به نظر می رسید بخشی از درآمد فیس بوک را به دست آورد. یکی از این منابع در WSJ نقل شده است که می‌گوید اپل می‌خواهد با فیس‌بوک «کسب‌وکارهایی بسازد».

اپل و فیس بوک فروش اشتراک نسخه بدون آگهی سایت رسانه اجتماعی در اپ استور را در نظر گرفتند.
- یکی از احتمالاتی که مورد بحث قرار گرفت، نسخه ویژه بدون آگهی فیس بوک بود که از طریق اپ استور به کاربران iOS ارائه می شد. از آنجایی که این یک سرویس اشتراک خواهد بود، فیس بوک درآمد جمع آوری می کند و اپل 15 تا 30 درصد کاهش معمول خود را دریافت می کند.

فیس بوک ادعا کرد که اپل حق دریافت درآمد از پست های افزایش یافته را نخواهد داشت.

از سوی دیگر، اپل درآمد حاصل از پست‌های تقویت‌شده را درآمد درون‌برنامه‌ای می‌دانست که باید بتواند 30 درصد از آن را بگیرد. در حالی که مذاکرات به جایی نرسید، در نهایت توافق شد که هر دو شرکت مذاکرات را قطع کنند. در زمانی که مذاکرات به پایان رسید، فیس بوک در حال کار بر روی تغییراتی برای افزایش حریم خصوصی در سایت بود. 

هر ارتباطی که اپل و فیس بوک داشتند، زمانی که سازنده آیفون در سال 2020 ویژگی ردیابی شفافیت برنامه (ATT) خود را اعلام کرد، تمام شد. این به کاربران آیفون و آی پد اجازه می دهد تا از ردیابی توسط برنامه ها و وب سایت ها به منظور ارائه تبلیغات هدفمند برای محصولات خودداری کنند.ویژگی ATT در  2021 در iOS 14.5 و iPadOS 14.5 بین کاربران آیفون و آی پد منتشر شد.

طبق اطلاعات، تنها 37 درصد از کاربران آیفون و آی‌پد ادامه ردیابی را انتخاب کردند و تعداد کاربران بالقوه iOS و iPadOS را که تبلیغات هدفمندی را مشاهده می‌کردند کاهش داد. گزارش مجله با استناد به گزارشی از شرکت مدیریت داده Lotame، می گوید که فیس بوک، توییتر، اسنپ و یوتیوب روی هم حدود 17.8 میلیارد دلار درآمد امسال به لطف ATT اپل از دست داده اند.
اپل و متا (نام شرکت جدید فیس بوک) در دو جهت متفاوت در رابطه با حریم خصوصی کاربران حرکت میکنند.

سرمایه گذاران متوجه شده اند. ارزش بازار متا (نام شرکت جدید فیس بوک) طی سال گذشته 600 میلیارد دلار کاهش یافته است. و ماه گذشته، این شرکت اولین کاهش سالانه خود را در درآمد سه ماهه گزارش کرد.