در ابتدا گمان می‌رفت آیفون 14 مکس باشد و برای تکمیل آیفون 14 پرو مکس قابل توجه‌تر طراحی شده بود و با تراشه، نمایشگر و سیستم دوربین ساده‌تر، 14 پلاس همچنین نشان داد که اپل برای وضوح بهتر نام محصولات خود را تغییر نمی‌دهد.

اکنون شایعات حاکی از آن است که این شرکت رفتار مشابهی را در بالای سری آیفون های سال آینده اعمال خواهد کرد. به جای iPhone 15 Pro Max، به نظر می رسد که ما با iPhone 15 Ultra آشنا می شویم که بالاتر از iPhone 15 Pro قرار دارد.

این نام گذاری برای اپل خارج از شخصیت نیست. این شرکت به تازگی یک نسخه افراطی از ساعت هوشمند خود را عرضه کرده است - با ویژگی هایی که تا آبشش ها بارگذاری شده است - به نام Apple Watch Ultra.

تصور Apple iPhone 15 Ultra برای ما منطقی است و جدا شدن از Pro در نام باعث می شود تا اپل هر گونه تفاوتی را که اپل تصمیم دارد به دو آیفون 2023 خود تزریق کند، بهتر توجیه کند. این احتمال وجود دارد که 15 اولترا چیزی بیش از یک صفحه نمایش و باتری بزرگتر باشد، همانطور که در مورد آیفون 14 پرو و پرو مکس فعلی وجود دارد.

_ پیش‌بینی تاریخ عرضه آیفون 15 اولترا

رویدادهای اپل به طور تاریخی در هفته اول یا دوم سپتامبر اتفاق می افتد. این شرکت دوست دارد روز سه شنبه یا چهارشنبه اعلامیه بدهد، سپس از همان جمعه پیش فروش را آغاز کند. تلفن معمولا جمعه بعد به فروشگاه ها می رسد.

برای آیفون 14، این رویداد در 7 سپتامبر رخ داد (البته زودتر از آنچه انتظار می رفت)، با سه گوشی از چهار گوشی که بیش از یک هفته بعد، در 16 سپتامبر به فروش رسیدند (آیفون 14 پلاس در 7 اکتبر وارد بازار شد).

در سال 2023، این بدان معناست که 5 یا 12 سپتامبر تاریخ رویدادهای محتمل است (هر دو سه شنبه هستند)، اگرچه 6 و 13 نیز احتمالاتی هستند. ما می‌توانستیم این گوشی را از 15 سپتامبر در فروشگاه‌ها ببینیم.