ایموجی ها روشی سرگرم کننده برای واکنش به پیام شخصی بدون تایپ آن جملات هستند. از هم‌اکنون، پیام‌های Google به شما اجازه می‌دهد تنها از هفت ایموجی استفاده کنید.

اگر به مدت طولانی روی یک چت RCS فشار دهید، تنها هفت مورد از این شکلک‌ها به شما نشان داده می‌شود و نمی‌توانید با سایر ایموجی‌ها به پیام‌ها واکنش نشان دهید.

 این به زودی تغییر می کند زیرا پیام های Google در حال آزمایش است و ظاهراً پشتیبانی کامل از واکنش ایموجی را برای برخی از کاربران ارائه می دهد. این بدان معنی است که شما می توانید از هر شکلک در سامسونگ یا سایر دستگاه های اندرویدی خود برای واکنش به پیام RCS استفاده کنید.

همانطور که توسط کاربران گزارش شده است، پانل "پیام چت" به شکل قرص اکنون نماد "پلاس" را در خود جای داده است که با ضربه زدن روی آن، انتخابگر کامل ایموجی نمایش داده می شود. همه ایموجی ها بر اساس دسته بندی سازماندهی شده اند و انتخاب موارد دلخواه شما را آسان تر می کند. قابل ذکر است که با ضربه زدن روی نماد "emoji" در کنار نماد "میکروفون" در قسمت پیام، همان برگه باز می شود.

افراد حاضر در 9To5Google گزارش می دهند که تنها چند گزارش از کاربران ورود ویژگی واکنش های ایموجی پیام های Google را در تلفن های خود با آخرین نسخه بتا تأیید می کنند. به این معنی که این هنوز به طور گسترده منتشر نشده است. بهترین بخش در مورد این ویژگی این است که می توانید از ایموجی های کامل برای ارسال واکنش در پیام های متنی RCS و SMS استفاده کنید.

اگر این ویژگی در گلکسی شما یا دستگاه اندروید دیگری وجود ندارد، می‌توانید فروشگاه Google Play را بررسی کنید و مطمئن شوید که جدیدترین به‌روزرسانی بتای Google Messages را از دست نمی‌دهید. برای کسانی که می‌خواهند این ویژگی را امتحان کنند، می‌توانند آزمایش‌کننده بتای Google Messages شوند.