Samsung Display غالب در بازار OLED است و یکی از دلایل اصلی تصمیم اپل برای استفاده از پنل های سازنده کره ای برای آیفون های خود است.

طبق یک گزارش جدید، سامسونگ قرار است بیش از 70 درصد از OLED های دستگاه های آیفون 14 را تامین کند - این شامل آیفون 14 و آیفون 14 پلاس با پنل های معمولی و آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس با LTPO می شود. نمایش می دهد.

خبرگزاری کره ای TheElec فاش کرد که اپل قصد دارد 120 میلیون دستگاه از آخرین سری اصلی خود را تولید کند. حداقل 80 میلیون از آنها دارای پنل سامسونگ هستند، 20+ میلیون از صفحه نمایش LG Display استفاده می کنند. تامین کننده واحدهای باقی مانده هنوز مشخص نشده است.

این گزارش همچنین نشان داد که سامسونگ و ال‌جی دیسپلی پنل‌هایی را برای هر چهار نسخه آیفون 14 ارائه می‌کنند، در حالی که BOE تنها OLEDهای LTPS 6.1 اینچی را برای آیفون 14 وانیلی تولید می‌کند.

از 80 میلیون دستگاه، سامسونگ دیسپلی انتظار دارد بیش از 60 میلیون از آن‌ها برای مدل‌های Pro باشد، زیرا اینها نسخه‌هایی هستند که عملکرد بهتری از حد انتظار دارند. ظاهراً LG Display با مشکلاتی در خط تولید مواجه است که به تولیدکننده کره ای خود اجازه می دهد تا سهم بیشتری را به دست آورد.