متا به دلیل محافظت نکردن از نوجوانان در پلتفرم‌های فیس‌بوک و اینستاگرام خود همواره مورد انتقاد قانون‌گذاران و دولت‌ها قرار گرفته است و اکنون شرکت متعلق به مارک زاکربرگ به‌روزرسانی‌هایی را برای رفع این مشکل معرفی کرده است.

این شرکت اکنون فیلترهای بیشتری را به ویژگی People You May Know اضافه می کند، که دید لیست دوستان را محدود می کند و ابزارهای جدیدی را برای گسترش انتشار ناخواسته تصاویر ارائه می دهد.

هنگامی که نوجوانان شروع به ارسال پیام به بزرگسالان می کنند، پیامی از آنها می پرسد که آیا فرد را در زندگی واقعی می شناسند یا خیر. سپس یک اطلاعیه ایمنی ظاهر می‌شود که گزینه‌هایی را فهرست می‌کند که می‌توان برای جلوگیری از تماس بیشتر با این شخص انجام داد.نوجوانان جدیدی که در فیس بوک ثبت نام می کنند، هر چند این روزها تعداد کمی از آنها باشد، در برخی از تنظیمات حریم خصوصی از پیش انتخاب شده سخت ترین گزینه ها را خواهند داشت، مانند افرادی که می توانند لیست دوستان خود را ببینند، افراد و صفحاتی را که دنبال می کنند، پست هایی که برچسب گذاری شده اند، و افرادی که مجاز به دیدن آنها هستند. نظر در مورد پست ها تنظیمات مشابه در اینستاگرام نیز در حال اجراست.

متا گفت که اکنون با مرکز ملی کودکان گمشده و مورد بهره برداری (NCMEC) همکاری می کند تا پلتفرمی برای نوجوانانی بسازد که نگران هستند تصاویر صمیمی خود بدون رضایت آنها در رسانه های اجتماعی به پایان برسد. فیس‌بوک با دو شبکه کار می‌کند تا نوجوانان را برای بی‌اعتنایی کردن به چنین تصاویری، درخواست کمک و کنترل آن‌ها توانمند کند.

ویژگی‌ها در حال حاضر در دسترس هستند، اما مدتی طول می‌کشد تا به طور کامل به همه نوجوانان دسترسی پیدا کند.