در به‌روزرسانی جدید watchOS 9 برای اپل واچ، این شرکت بالاخره یک حالت واقعی صرفه‌جویی در مصرف انرژی را برای افزایش عمر باتری ساعت در صورت نیاز ارائه می‌کند.

می توان آن را به صورت دستی از طریق مرکز کنترل یا منوی تنظیمات فعال کرد. همچنین به کاربر هشدار می دهد که 10 درصد شارژ باتری باقی مانده است. به محض اینکه شارژر به 80 درصد رسید به طور خودکار خاموش می شود.

حالت صرفه جویی در باتری، ویژگی های سخت تر مانند AoD، اعلان های ضربان قلب، ردیابی آریتمی، ضربان قلب و اندازه گیری اکسیژن خون را خاموش می کند. یادآوری تمرین نیز خاموش است.

جالب اینجاست که اگر آیفونی به ساعت نزدیک نباشد، Wi-Fi و اتصالات سلولی را خاموش می‌کند. تماس‌های ورودی و اعلان‌ها نیز غیرفعال هستند. 

مطمئناً اگر به برنامه خاصی نیاز دارید که به داده یا اتصال Wi-Fi نیاز دارد، سیستم آن ها را دوباره فعال می کند. و اگر ساعت در محدوده اتصال گوشی بماند، اعلان‌ها را به تعویق می‌اندازد و هر ساعت یک بار آن‌ها را تحویل می‌دهد.

البته، عملکرد کلی ساعت در حالت جدید صرفه جویی در باتری نیز کاهش می یابد، بنابراین انیمیشن ها و ناوبری به طور کلی به راحتی احساس نمی شوند.