Ice Universe، شرکت داخلی سامسونگ، تصویر دیگری را منتشر کرده است که توسط گلکسی اس 23 اولترا منتشر شده است تا نشان دهد که چگونه با گلکسی اس 22 اولترا قبلی خود و جدیدترین گوشی پرچمدار گوگل، پیکسل 7 پرو، مقایسه می شود.تا حد زیادی تایید شده است که گلکسی اس 23 اولترا از سنسور اصلی 108 مگاپیکسلی S22 Ultra برای یک دوربین هیولایی 200 مگاپیکسلی با دیافراگم بزرگتر کنار گذاشته شده است. آیس قبلاً مقایسه عکسی بین S22 Ultra و 23 Ultra منتشر کرده بود تا نشان دهد که چگونه این دو سنسور در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند و بدون شک S23 Ultra تصویر بسیار بهتری تولید می کند.

در حالی که جای تعجب نیست که S23 Ultra نسبت به S22 Ultra عملکرد بهتری داشته است، اما جالبتر این است که جزئیات ظریف مانند برجستگی ها و خطوط روی عکس ها را بهتر از Pixel 7 Pro حفظ کرده است.

بنابراین، اگرچه پیکسل 7 پرو در این مقایسه خاص به S23 Ultra شکست خورده است، اما تصویر کامل را نشان نمی دهد و باید دید که پیکسل های کوچکتر واحد 200 مگاپیکسلی S23 Ultra باعث می شود آن را به سنسورهای بزرگتر ببازند یا خیر. پیکسل ها، که از نظر تئوری می توانند نور بیشتری را جذب کنند.

صرف نظر از اینکه S23 Ultra در برابر رقبای فوری خود چگونه عمل می کند، دوربین 200 مگاپیکسلی بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد و مطمئناً علاقه مندان به عکس را شگفت زده خواهد کرد. آیس قبلا گفته بود که این بزرگترین پیشرفت در سال‌های اخیر خواهد بود.

سه سنسور دیگر بدون تغییر باقی خواهند ماند، بنابراین می‌توان انتظار دوربین اولتراواید 12 مگاپیکسلی، دوربین تله فوتو 10 مگاپیکسلی با زوم 3 برابر و واحد پریسکوپ 10 مگاپیکسلی با زوم 10 برابر را داشت.

شایعه شده است که این گوشی دارای همان صفحه نمایش 6.8 اینچی و باتری 5000 میلی آمپر ساعتی مدل قبلی است، اما از تراشه جدید Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 قدرت می گیرد و ممکن است دارای یک دوربین جلوی جدید باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که گرانتر از S22 Ultra باشد