اگر تا به حال از گوشی هوشمند استفاده کرده اید، احتمالاً از آن اسکرین شات گرفته اید، یا برای ذخیره یک عکس فوری برای خود یا برای ارسال آن برای دوستان و خانواده خود. اما در اینجا چیزی است که برخی افراد به طور شگفت انگیزی از آن آگاه نیستند: همچنین می توانید از یک ساعت هوشمند گلکسی اسکرین شات بگیرید.

- دکمه های فیزیکی را با هم فشار دهید و اسکرین شات های خود را دریافت خواهید کرد.

برای گرفتن اسکرین شات از ساعت گلکسی واچ 4 و ساعت های گلکسی که پس از اجرای Wear OS می آیند، فقط می توانید دکمه های خانه و برگشت را همزمان فشار دهید. این فرآیند به همین سادگی است، و به جرأت می‌توان گفت، راحت‌تر است، به خصوص زمانی که ساعت روی مچ دست شما باشد. از آنجایی که ساعت های هوشمند سامسونگ طراحی دایره ای دارند، اسکرین شات ها با آن طراحی مطابقت دارند و به عنوان تصاویر دایره ای ذخیره می شوند.

همچنین می توانید این اسکرین شات ها را به راحتی به گوشی متصل ارسال کنید. کافی است برنامه گالری ساعت را باز کنید، اسکرین شات مورد نظر خود را به مدت طولانی فشار دهید و یک یا چند اسکرین شات را انتخاب کنید، سپس روی نمادی ضربه بزنید که فلشی را به سمت راست نشان می دهد و یک نماد تلفن درست پشت آن است.

ارسال اسکرین شات به گوشی نیز آسان است.

با زدن دکمه «ارسال به تلفن»، اسکرین شات به گلکسی واچ 4 یا گلکسی واچ 5 شما منتقل می‌شود، این نیز باید روی هر ساعت هوشمند جدید سامسونگ که توسط سیستم عامل Wear OS Google طراحی شده است، کار کند.

اسکرین شات های ساعت هوشمند در پوشه Watch در برنامه گالری گوشی ذخیره می شوند.فقط پوشه Recent را در گالری گوشی خود باز کنید یا به برگه Pictures بکشید و اسکرین شات های ساعت باید در آنجا منتظر بمانند تا هر طور که می خواهید از آنها استفاده کنید.