ممکن است دلایل مختلفی داشته باشید که بخواهید یاد بگیرید چگونه برنامه ها را در دستگاه های Android پنهان کنید.

وقتی برنامه‌ها را در اندروید مخفی کنید دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر در تلفن در حال پیمایش باشد، هیچ کس نمی تواند آنها را پیدا کند. این بدان معنا نیست که راه های دیگری برای یافتن آنها وجود ندارد. تاریخچه نصب برنامه فروشگاه Play شما نشان می دهد که کدام برنامه ها را دانلود کرده اید. پوشه های داده برنامه نیز روی دستگاه باقی خواهند ماند.

برنامه پنهان همچنین در نتایج جستجوی راه‌انداز ظاهر نمی‌شود. حتی اگر شخصی سعی کند برنامه را مستقیماً جستجو کند، نمی تواند آن را پیدا کند. آنها باید لیست برنامه های نصب شده را در منوی تنظیمات جستجو کنند یا حافظه داخلی را مرور کنند تا پوشه های داده را پیدا کنند. 

پنهان کردن برنامه ها با غیرفعال کردن آنها متفاوت است. ممکن است دستگاه شما دارای bloatware و برنامه های سیستمی از پیش نصب شده باشد که قابل حذف نباشد. پس از غیرفعال شدن، این برنامه ها دیگر نمی توانند از منابع سیستم استفاده کنند و سرعت گوشی شما را کاهش دهند. با این حال، ممکن است بخواهید برنامه‌ها را پنهان کنید و در عین حال بتوانید از آنها استفاده کنید تا در راه‌انداز نمایش داده نشوند.

- نحوه مخفی کردن برنامه ها در اندروید:
از صفحه اصلی به بالا بکشید تا لانچر باز شود. روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.اگر گوشی سامسونگ دارید، می‌توانید از پوشه امن برای مخفی کردن برنامه‌ها استفاده کنید. چند سالی است که گوشی های سامسونگ با پوشه امن عرضه می شوند. این یک فضای خصوصی و رمزگذاری شده در دستگاه گلکسی شما است که می تواند با رمز عبور یا اثر انگشت محافظت شود. پوشه امن را می توان به عنوان یک اقدام امنیتی اضافی پنهان کرد.چیزی که در مورد Secure Folder عالی است این است که از بقیه سیستم جدا می ماند. حتی پوشه های داده برنامه در مرورگر فایل قابل مشاهده نیستند. این تضمین کننده جداسازی کامل برنامه ها و داده های داخل پوشه امن از خارج است.تنها نقطه ضعف اینجا این است که هر بار که می خواهید از برنامه استفاده کنید، باید از آن در پوشه امن استفاده کنید. با توجه به آنچه گفته شد، همچنان راه حلی عالی برای مخفی کردن برنامه ها در دستگاه های اندرویدی ساخته شده توسط سامسونگ است.