اپل نیز مانند بسیاری از شرکت‌های حوزه فناوری، تصمیم گرفته تا پایان سال 2023 استخدام نیروهای جدید را متوقف کند و اکنون در گزارش جدیدی تاکید شده که غول فناوری این کار را برای چندین شغل در خارج از بخش تحقیق و توسعه انجام خواهد داد.

بخش‌هایی که بیشتر تحت تاثیر این تصمیم قرار می‌گیرند، مهندس سخت افزار و نرم افزار و همچنین برخی از بخش‌های عملکردی شرکت هستند. خود اپل در بیانیه‌ای اعلام کرده که به استخدام ادامه خواهد داد، اما روند آن را کند می‌کند:

«با توجه به محیط اقتصادی فعلی، ما در برخی از بخش‌های کسب‌و‌کار، رویکردی بسیار آگاهانه در پیش گرفته‌ایم. ما می‌خواهیم متفکر باشیم و تصمیمات هوشمندانه‌ای بگیریم که باعث می‌شود به نوآوری در بلندمدت ادامه دهیم.»

برخی از تیم‌های اپل همچنان می‌توانند تحت شرایط خاص افراد جدیدی استخدام کنند. به عنوان مثال، برخی از فرصت‌های شغلی این شرکت همچنان در وب‌سایت آن تبلیغ می‌شوند.

اپل در سال 2022 هزینه تحقیق و توسعه خود را 20 درصد نسبت به سال قبل افزایش داده است، زیرا این شرکت روی توسعه محصولات جدیدی از جمله هدست واقعیت ترکیبی کار می‌کند. همزمان با بحران اقتصادی جهانی فعلی، برخی شرکت‌های دیگر مانند Lyft و Stripe نیز اخیرا استخدام نیروهای جدید را متوقف کرده‌اند.