ارزش بازار اپل اکنون از مجموع آلفابت، آمازون و متا بالاتر است. طبق آخرین داده‌های ارائه شده، ارزش شرکت سازنده آیفون ۲.۳۰۷ تریلیون دلار است، در حالی که ارزش سایر شرکت‌های حوزه‌های فناوری با یکدیگر به ۲.۳۰۶ تریلیون دلار می‌رسد.

طبق گزارش اینسایدر و بر اساس داده‌های Yahoo Finance، ارزش بازار آلفابت شرکت مادر گوگل به ۱.۱۲۶ تریلیون دلار، آمازون ۹۳۹.۷۸ میلیارد دلار و متا مادر فیسبوک به ۲۴۰.۰۷ میلیارد دلار رسیده است.

سهام اپل هفته گذشته ۱۱ درصد افزایش داشت و روند رشد بیش از ۳۰ درصدی که از ابتدای سال تاکنون داشت را ادامه داد. این صعود مرهون اعتماد سرمایه گذاران به ادامه تقاضای مصرف کنندگان برای آیفون، مک بوک و خدماتی مانند اپل تی وی و اپل موزیک است.

رسیدن ارزش بازار اپل از دو تریلیون دلار به نزدیک سه تریلیون دلار، ۱۶ ماه طول کشید. این شرکت در میان شرکتهای فناوری بزرگی مانند گوگل و آمازون که از اتکای مردم و شرکتها به فناوری در دوران پاندمی کووید ۱۹ سود برده اند، پیشتاز بوده است. در مقام مقایسه، رسیدن ارزش بازار اپل از یک تریلیون دلار به دو تریلیون دلار، دو سال زمان برد.

اگر اپل به ارزش بازار سه تریلیون دلار دست پیدا کند، مایکروسافت تنها شرکت حاضر در کلوب دو تریلیون دلار خواهد بود در حالی که آلفابت، آمازون و تسلا از مرز یک تریلیون دلار عبور کرده اند.

مایکروسافت که ارزش بازار حدود ۲.۶ تریلیون دلار دارد تا اواخر اکتبر هنگامی که اپل اعلام کرد محدودیتهای زنجیره تامین روی رشد این شرکت تا پایان سال تاثیر می گذارد، ارزشمندترین شرکت جهان بود.