فروشگاه Google Play در حال ایجاد برخی تغییرات مثبت مصرف کننده در سیاست های برنامه و بازی خود است.

- یک تغییر، برنامه‌های کپی و بازی‌هایی را که شبیه سایر برنامه‌های محبوب ساخته شده‌اند، ممنوع می‌کند.

- تغییر دیگر برنامه هایی را که تبلیغات بینابینی تولید می کنند که بدون هشدار ظاهر می شوند ممنوع می کند.
اگر برنامه‌ها را از فروشگاه Google Play دانلود می‌کنید، ممکن است با مشکلات آزاردهنده‌ای مواجه شده باشید و از آنها شکایت کرده باشید، مانند برنامه‌هایی که به تولید تبلیغات ادامه می‌دهند یا برنامه‌ها و بازی‌هایی که شبیه برنامه‌های محبوب ساخته شده‌اند. به نظر می رسد گوگل آن شکایات را شنیده است و در حال ایجاد برخی تغییرات در سیاست در فروشگاه Play است.

- یک تغییر که از 31 آگوست(9 شهریور) اعمال می‌شود، برنامه‌هایی را که شبیه برنامه‌های دیگر با نام، نشان‌واره یا نمادهایشان هستند، ممنوع می‌کند. گوگل اعلام کرد: «ما به برنامه‌هایی که با جعل هویت شخص دیگری (مثلاً یک توسعه‌دهنده، شرکت، نهاد دیگر) یا برنامه دیگری، کاربران را گمراه می‌کنند، اجازه نمی‌دهیم. آنها همچنین نمونه‌هایی از این نوع برنامه‌ها و لوگوهای کپی را ارسال کردند که تا چند هفته دیگر در فروشگاه Play مجاز نیستند.

- تغییر بزرگ دیگری که از 30 سپتامبر (8 مهر) اجرایی خواهد شد، تبلیغات تمام صفحه بینابینی را ممنوع خواهد کرد که "به طور غیرمنتظره، معمولاً زمانی که کاربر کار دیگری را انتخاب کرده است" ظاهر می شود. این شامل تبلیغاتی می شود که در ابتدای بازی یا قبل از صفحه بارگیری برنامه نمایش داده می شوند. همچنین، همه تبلیغات بینابینی در برنامه ها باید در 15 ثانیه یا کمتر قابل بسته شدن باشند تا در فروشگاه Play مجاز شوند. گوگل همچنین نمونه هایی از انواع تبلیغات درون برنامه ای را که پس از 30 سپتامبر مجاز نخواهند بود، پست کرد.

- چندین تغییر دیگر در خط‌مشی Play Store وجود دارد که در هفته‌ها و ماه‌های آینده اعمال می‌شوند. بسیاری از آنها توسعه گرا هستند، اما برخی ممکن است بر برنامه های مصرف کننده تأثیر بگذارند. یکی از آنها که از 31 آگوست (9 شهریور) اجرایی خواهد شد، برنامه‌هایی را که «ادعاهای سلامت گمراه‌کننده‌ای که با اجماع پزشکی موجود در تضاد هستند یا می‌توانند به کاربران آسیب برسانند» را ممنوع می‌کند. همچنین، از 30 سپتامبر(8 مهر) ، گوگل می‌گوید که همه برنامه‌هایی که اشتراک ارائه می‌کنند باید به کاربران اجازه دهند «به راحتی اشتراک خود را از داخل برنامه لغو کنند.