در حال حاضر تنها راه برای تماس با شخصی با استفاده از واتس اپ این است که مخاطب را در دفترچه تلفن خود جستجو کنید (یا یک موضوع چت موجود را باز کنید) و سپس روی نماد تماس کلیک کنید. همین امر در مورد تماس های گروهی نیز صادق است. دیگر پلتفرم‌های پیام‌رسان محبوب، مانند تلگرام و آی‌مسج، پیوندی برای اتصال به تماس ارائه می‌دهند و می‌توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید تا فوراً با شما (یا گروهی) ارتباط برقرار کنند. خب، واتس اپ نیز اکنون ویژگی مشابهی را ارائه می کند.


مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در پست جدیدی در فیسبوک اعلام کرد که این شرکت از این هفته «لینک‌های تماس» را در واتس‌اپ عرضه می‌کند. می‌توانید این پیوند را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید تا با کلیک بر روی آن پیوند، فوراً به تماس بپیوندند. مارک در پست فیس بوک خود همچنین فاش کرد که این شرکت در حال کار بر روی فعال کردن تماس های ویدیویی گروهی رمزگذاری شده برای حداکثر 32 نفر در واتس اپ است. این پلتفرم حتی در حال حاضر از تماس های ویدیویی گروهی برای حداکثر 32 نفر پشتیبانی می کند، اما این تماس های ویدیویی رمزگذاری نشده اند.


ما برنامه WhatsApp را در Galaxy S22+ و Galaxy S21 Ultra به آخرین نسخه به‌روزرسانی کرده‌ایم، اما ویژگی‌های جدیدی را که اخیراً اعلام شده بود مشاهده نکردیم. با توجه به اینکه به‌روزرسانی به‌صورت مرحله‌ای در طول هفته ارائه می‌شود، ممکن است بسته به دستگاه و منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، آن را در زمان دیگری در گوشی هوشمند سامسونگ خود دریافت کنید.


این شرکت بسیاری از ویژگی‌های جدید را برای این برنامه در آینده برنامه‌ریزی کرده است، مانند امکان دسترسی به حساب WhatsApp تلفن هوشمند خود در رایانه ، ذخیره نسخه پشتیبان WhatsApp در تلفن شما به صورت محلی و ایجاد نظرسنجی گروهی.