از زمانی که اپل iMessage را معرفی کرد، پیام رسانی بین اندروید و iOS نرم نبوده است. با این حال، گوگل اخیرا تلاش هایی را برای تسهیل پیام رسانی بین اندروید و iOS انجام داده است. در اوایل سال جاری، گوگل به مشکلی در اپلیکیشن Messages رسیدگی کرد که در آن Tapback از یک آیفون به عنوان واکنش نشان داده نمی شد. در عوض، آنها به عنوان پیام های جداگانه در چت تحویل داده شدند.

اکنون، گوگل ویژگی جدیدی را به اپلیکیشن پیام های گوگل اضافه کرده است تا پیام رسانی بین دو پلتفرم گوشی هوشمند را بدون مشکل تر کند. به گفته یکی از کاربران Reddit، Google Messages اکنون به شما امکان می دهد به پیام ارسال شده از آیفون واکنش نشان دهید. با این حال، واکنش‌ها به‌صورت پیام‌های متنی جداگانه در آیفون‌ها نشان داده می‌شوند که می‌گویند شخص خاص پیام را پسندیده است. بنابراین، اکنون به نظر می رسد که توپ برای رفع این مشکل در زمین اپل است، اما ما شک داریم که آیا اپل اقدامی برای بهبود آن انجام دهد یا خیر.

همچنین مشخص شد که این ویژگی در نسخه بتای Google Messages است و بعید است که در نسخه پایدار برنامه موجود باشد. با این حال، چند کاربر دیگر Reddit که از Google Message بتا نیز استفاده می‌کنند، نتوانسته‌اند به پیام‌های آیفون واکنش نشان دهند، که نشان می‌دهد این ویژگی جدید ممکن است وابسته به منطقه و/یا دستگاه باشد.