واتساپ روی بسیاری از ویژگی های جدید کار کرده است. اخیراً گزارش شده است که واتس اپ به زودی به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان چت محلی را در تلفن اندروید خود ایجاد کنید. اکنون WABetaInfo گزارش می دهد که واتس اپ در حال کار بر روی ویژگی نظرسنجی گروهی است. اولین بار در ماه آوریل مشاهده شد و به نظر می رسد که این شرکت به طور مداوم روی این ویژگی کار کرده است.اولین نگاهی به این ویژگی رابط ایجاد نظرسنجی را نشان می‌دهد که به شما امکان می‌دهد یک سوال ارسال کنید و همچنین تا ۱۲ گزینه برای پاسخ ارائه دهید. پس از هک دستی، افراد در WABetaInfo توانستند به گزینه منوی ایجاد نظرسنجی دسترسی داشته باشند. این ویژگی در آخرین نسخه بتای واتس اپ 2.22.20.11 برای اندروید مشاهده شد.

می‌توانید ویژگی ایجاد نظرسنجی واتس‌اپ را در منویی که شامل سایر گزینه‌های اشتراک‌گذاری رسانه نیز می‌شود، پیدا کنید. قابل ذکر است که گزینه ایجاد نظرسنجی هفتمین گزینه در منوی اشتراک گذاری رسانه است. WABetaInfo همچنین پیشنهاد می‌کند که همین میانبر در به‌روزرسانی آینده برای واتس‌اپ دسکتاپ بتا و واتس‌اپ بتا برای iOS نیز در دسترس خواهد بود.

این احتمال وجود دارد که با ورود ویژگی به نسخه پایدار، مکان گزینه نظرسنجی تغییر کند. همچنین، تعداد گزینه‌ها برای پاسخ‌ها نیز ممکن است از 12 کاهش یابد. یافته جالب دیگر این است که اسکرین شات این ویژگی را در مکالمه با یک فرد نشان می‌دهد. این بدان معنی است که ویژگی ایجاد نظرسنجی هم برای چت های یک به یک و هم برای چت های گروهی در دسترس خواهد بود.

در حال حاضر، هیچ صحبتی در مورد اینکه چه زمانی این ویژگی در نسخه پایدار گوشی سامسونگ شما وارد می شود، وجود ندارد. اما این قابل درک است زیرا واتس اپ می خواهد ابتدا این ویژگی را آزمایش کند، تغییراتی در آن ایجاد کند و سپس آن را رسمی کند.