افزایش قیمت ها
اپل به طور ماهرانه ای چند بار قیمت آیفون ها را افزایش داده و امسال نیز این کار را انجام داد. در سال 2021 ارزان‌ترین آیفون (غیر SE) مینی بود که قیمت آن از 700 دلار شروع می‌شد، اکنون ارزان‌ترین عضو این مجموعه پریمیوم آیفون 14 با قیمت 800 دلار است.

آیفون 13 نیز 800 دلار بود و اپل به آن اشاره می کند، امیدوار است که متوجه نشوید که قیمت آن با از بین رفتن مینی افزایش یافته است.  مینی خود بخشی از یک افزایش قیمت نامحسوس بود – آیفون 11 در سال 2019 از 700 دلار شروع شد، آیفون 12 پایه نیز در سال 2020 با قیمت 700 دلار بود. با این حال، این مینی تازه معرفی شده یعنی آیفون 12 6.1 اینچی بود. جانشین واقعی آیفون 11 به 800 دلار رسید.

در جریان رویداد چهارشنبه، مشکل دیگری وجود داشت - اپل قیمت ایالات متحده مدل های آیفون 14 را نشان داد و نشان داد که این مدل با سری 13 یکسان است. و این است، اگرچه یک "اما" در راه است. مدل‌های جدید قیمتی مشابه مدل‌های قدیمی در چندین کشور (از جمله ایالات متحده، کانادا و چین) دارند، اما در اروپا، بخش‌هایی از آسیا و سایر مناطق به میزان قابل توجهی افزایش یافته‌اند.

ما در مورد پلاس و مینی صحبت خواهیم کرد، اما در حالی که در مورد قیمت ها صحبت می کنیم، می خواهیم مدل های قدیمی تر را نیز پوشش دهیم. مانند هر سال، اپل سری قدیمی Pro را متوقف می کند و مدل های دیگر را با تخفیف نگه می دارد.

امسال نیز این کار را انجام داد - آیفون 12، 13 و 13 مینی هنوز با قیمت کاهش یافته در دسترس هستند. این کاهش نسبت به سری آیفون 14 است و از آنجایی که این قیمت‌ها در برخی مناطق افزایش یافت، هزینه مدل‌های قدیمی‌تر در واقع در چندین کشور ثابت ماند.

بدتر از آن، قیمت آیفون SE (2022) در برخی جاها افزایش یافت. ما می دانیم که برخی از شما منتظر بودید تا نسل جدید عرضه شود تا بتوانید یکی از مدل های قدیمی را با تخفیف خریداری کنید، اما امسال این استراتژی آنطور که معمولاً انجام می شود کارساز نبود.

پلاس یک افزودنی خوشایند برای خانواده است.
اپل نام "Plus" را برای آیفون 14 پلاس جدید احیا کرد. اندازه آن با 14 پرو مکس و همان قطر صفحه نمایش 6.7 اینچی را دارد. تراکم پیکسلی آن نیز تقریباً یکسان است (458ppi) که باعث ایجاد تصویری زیبا و واضح می شود