تاریخ انتشار، ویژگی های جدید و دستگاه های پشتیبانی شده اپل در ماه ژوئن از iOS 16 در WWDC 2022 رونمایی کرد - آخرین سیستم عامل آیفون و جانشین iOS 15، اما تاریخ انتشار 12 سپتامبر در رویداد "Far Out" اپل در 7 سپتامبر تایید شد.

- این نسخه ای است که پیشرفت هایی را برای بسیاری از برنامه ها به ارمغان می آورد، از یک برنامه Home بازطراحی شده برای لوازم هوشمند شما گرفته تا ویژگی های حفظ حریم خصوصی بهتر، و تمرکز زیاد روی صفحه قفل، با فونت ها، رنگ ها و تم های جدید برای انتخاب.
- همچنین امکان تماس ماهواره‌ای برای مدل‌های آیفون 14 وجود دارد که در ماه نوامبر ارائه می‌شود.

نسخه بتای عمومی در 11 جولای ارائه شد و نسخه نهایی در همان هفته با آیفون 14 و آیفون 14 پرو برای دستگاه های آیفون 8 و بالاتر عرضه شد.
7 سپتامبر: رویداد "Far Out" اپل تأیید کرد که iOS 16 در 12 سپتامبر همراه با سری آیفون 14 و موارد دیگر عرضه می شود.

11 ژوئیه: نسخه بتای عمومی برای همه افرادی که آیفون 8 و بالاتر دارند قابل دانلود است.

11 ژوئن: iOS 16 این بار با پیشرفت های زیادی در ویژگی های سیستم عامل عرضه خواهد شد، در مقیاسی که مسلماً از iOS 8 دیده نشده است. در اینجا 7 بهترین ویژگی جدید در iOS 16 آورده شده است.

7 ژوئن: پشتیبانی از Nintendo Switch Pro Controller و Joy-Cons در آخرین نسخه بتای توسعه دهنده iOS 16 کشف شد. با نزدیک شدن به نسخه بتای عمومی، به زودی می توانید کنترلرهای نینتندو را در آیفون خود امتحان کنید.

اپل در «Far Out» خود در 7 سپتامبر، جایی که آیفون 14، اپل واچ سری 8، اپل واچ اولترا و ایرپاد پرو 2 را معرفی کرد، تأیید کرد که iOS 16 در تاریخ 12 سپتامبر(21 شهریور) به دستگاه های آیفون 8 و بالاتر عرضه می شود.

با iOS 16، می‌توانید صفحه قفل خود را با ضربه زدن روی هر ناحیه‌ای برای تغییر فونت و رنگ متن سفارشی کنید.

پیچیدگی ها را نیز می توان در اینجا فعال کرد، این ویژگی از اپل واچ برداشته شده است. شما می توانید سه مورد از این موارد را به صفحه قفل خود اضافه کنید، در حالی که صفحه در حال پخش به سمت پایین حرکت می کند تا با انگشت شست خود دسترسی آسان تر داشته باشید.

شما فقط به یک صفحه قفل محدود نخواهید شد. مشابه ایجاد یک واچ فیس در اپل واچ، می‌توانید بین صفحه‌های قفل مختلف سوایپ کنید تا بتوانید بر اساس نیاز خود به ویجت‌های مختلف دسترسی داشته باشید.