به گفته مارک گورمن، نویسنده بلومبرگ، AirPods Pro 2 که مدت ها مورد انتظار بود، بخشی از رویداد چهارشنبه آینده اپل خواهد بود. نسخه اصلی اصلی هدفون های بی سیم واقعی اپل در 30 اکتبر 2019 منتشر شد. مدل "Pro" شامل حذف نویز فعال (ANC) است، ویژگی که نویزهای پس زمینه محیط را حذف می کند.
AirPods Pro 2 دارای قابلیت حذف نویز فعال و حالت شفافیت خواهد بود.همچنین دارای حالت شفافیت است که به کاربران امکان می دهد هنگام استفاده از AirPods Pro خود صداهایی را در پس زمینه بشنوند.
ما باید شاهد جهش بزرگی در عمر باتری با مدل جدید باشیم، زیرا AirPods Pro اصلی بیش از 24 ساعت زمان گوش دادن و 18 ساعت زمان مکالمه را با چندین بار شارژ برای کیف حمل ارائه می دهد. با AirPods 3، کل استفاده از باتری (از جمله کیف حمل) بیش از 30 ساعت است.

انتظار می‌رود که کیس شارژر دارای ویژگی جدیدی باشد که به آن اجازه می‌دهد وقتی از برنامه Find My برای مکان‌یابی استفاده می‌شود، صدا منتشر کند. و طبق گفته Ming-Chi Kuo قابل اعتماد TF International، قاب شارژ AirPods Pro 2 همچنان از درگاه لایتنینگ استفاده می کند، نه درگاه USB-C.
دنباله AirPods Pro می تواند 249 دلار قیمت داشته باشد.

در حالی که می‌توانید AirPods Pro در حال حاضر موجود را با قیمت کمتر از 200 دلار به صورت آنلاین پیدا کنید، می‌توانیم ببینیم که اپل دنباله آن را با همان قیمت 249 دلاری که مدل OG در ابتدا قیمت داشت، قیمت گذاری کرد. علاوه بر افزایش عمر باتری، اپل تراشه H1 را با یک چیپ با کد B698 جایگزین خواهد کرد تا تجربه استفاده از دستگاه را بهبود بخشد.

برخی گمانه زنی ها مبنی بر اینکه AirPods Pro 2 ممکن است دارای برخی ویژگی های مرتبط با سلامتی باشد وجود داشت، اما این شایعه حذف شد. در حالی که اپل استفاده از چنین حسگرهایی را روی این دستگاه‌های پوشیدنی آزمایش کرد، به نظر می‌رسد که این چیزی است که ممکن است برای نسخه‌های بعدی دستگاه محفوظ بماند.
اپل یک درخواست ثبت اختراع برای فناوری ثبت کرده است که به کاربران امکان می دهد از حرکات دست خود برای کنترل برخی از عملکردهای AirPods Pro 2 استفاده کنند، اگرچه هنوز هیچ نشانه ای مبنی بر ارائه این فناوری در AirPods Pro 2 مشاهده نکرده ایم.

بلوتوث 5.2 جایگزین نسخه 5.0 استفاده شده با AirPods Pro اصلی. اگر چنین است، این اولین محصول اپل خواهد بود که دارای این نسخه از بلوتوث است.