کابل USB بعدی شما می تواند سرعت بسیار بالاتر و عملکرد بیشتری را پس از اعلام مشخصات نسل بعدی ارائه دهد.

در رابطه با این فناوری فاش شده است که USB 4 نسخه 2.0 قرار است دو برابر سرعت عملکرد داده را نسبت به کابل‌های USB Type-C فعلی که امروزه توسط بسیاری از ما استفاده می‌شود، به ارمغان بیاورد.
این فناوری جدید که قرار است در اواخر سال 2022 راه اندازی شود، باید اتصال و سرعت انتقال داده را بسیار بهبود بخشد - و علاوه بر این، ممکن است برای لذت بردن از افزایش عملکرد، حتی نیازی به استفاده از کابل های جدید نداشته باشید.

USB 4 نسخه 2.0
پیشرفت‌هایی توسط USB Promoter Group آشکار شده است ، با یک معماری لایه فیزیکی جدید امکان کارکرد تا 80 گیگابایت در ثانیه - حتی زمانی که از کابل‌های غیرفعال USB-C قبلی استفاده می‌شد، که قبلاً حداکثر سرعت 40 گیگابایت در ثانیه را می‌داد- ممکن شد.
این بدان معناست که یک کابل 40 گیگابایت در ثانیه که امروز خریداری می شود، به زودی می تواند این سرعت را دو برابر کند، بدون نیاز به تلاش اضافی توسط کاربر.

مشخصات USB-C و USB Power Deliver (PD) برای فعال کردن سطوح جدید عملکرد به‌روزرسانی می‌شوند، با این پروتکل‌ها همچنین با USB 4 نسخه 1.0، USB 3.2، USB 2.0 و Thunderbolt 3 سازگار هستند. همچنین پشتیبانی بهبود یافته برای پورت شارژر و داده بهبود یافته برای استفاده از بهترین پهنای باند ممکن استفاده خواهد شد.
از جمله شرکت هایی مانند اپل، اچ پی، اینتل، مایکروسافت و تگزاس اینسترومنت، گروه پروموتر USB می گوید که USB 4 نسخه 2.0 باید یک گام به جلو برای تولیدکنندگان و کاربران باشد.

براد ساندرز، رئیس گروه پروموتر USB، گفت: "یک بار دیگر با پیروی از سنت USB، این مشخصات USB4 به روز شده عملکرد داده را دو برابر می کند تا سطوح بالاتری از عملکرد را به اکوسیستم USB Type-C ارائه دهد."

راه حل هایی که بیشترین مزیت را از این افزایش سرعت می بینند شامل نمایشگرهای با کارایی بالاتر، فضای ذخیره سازی و هاب های مبتنی بر USB است.

اطلاعات بیشتر، از جمله مشخصات فنی دقیق در مورد نحوه عملکرد USB 4 نسخه 2.0، در نوامبر 2022 فاش خواهد شد.