این ساعت کمی متفاوت از اپل واچ سری های قبل خواهد بود , با طراحی متفاوت و همچنین نمایشگر بسیار بزرگتر. احتمالاً اپل واچ پرو نامیده می‌شود و طبق تجزیه و تحلیل زنجیره تامین، طراحی صفحه‌نمایش تخت با انحنای بسیار ظریف به سمت لبه‌ها خواهد داشت که به نوبه خود ممکن است صاف نیز باشد.

طرح
در حالی که مدل‌های استاندارد اپل واچ سری ۸ به‌روزرسانی طراحی دریافت نمی‌کنند، ما منتظر ظاهر جدیدی برای اپل واچ پرو هستیم. مارک گورمن، از بلومبرگ، اشاره کرده است که اپل واچ پرو دارای طراحی است که "تکامل شکل مستطیلی فعلی" است.

ماندگاری
اپل واچ پرو همچنین به عنوان یک اپل واچ سرسخت توصیف شده است که برای کسانی که ورزش های شدید انجام می دهند، هدف قرار می گیرد. این بدنه دارای بدنه‌ای است که با دوام‌تر و بهتر در برابر سوء استفاده مقاوم است، با این دستگاه برای ورزشکاران، کوهنوردان و دیگرانی که ساعت‌های خود را در معرض شرایط شدیدتری قرار می‌دهند، هدف قرار می‌گیرد.

جنس بدنه
اپل در حال برنامه ریزی برای استفاده از آلیاژ فلز تیتانیوم جدید است که قوی تر از آلومینیوم است و بهتر می تواند تا استفاده شدید را تحمل کند.

اندازه
اپل واچ پرو بزرگتر از اندازه های فعلی 41 و 45 میلی متری خواهد بود. در واقع، گورمن گفته است که این ساعت "کمی بزرگتر" از مدل های فعلی اپل واچ خواهد بود و در واقع آنقدر بزرگ است که ممکن است فقط برای "زیر مجموعه ای از مشتریان" جذاب باشد. 

عمر باتری
از آنجایی که اپل واچ پرو بزرگ‌تر خواهد بود، احتمالاً باتری بزرگ‌تری در داخل آن قرار می‌گیرد تا زمان‌های تمرین طولانی‌تری را در خود جای دهد. با شایعه شده حالت کم مصرف که به مدل‌های سری 8 می‌آید، اپل واچ پرو حتی می‌تواند چندین روز قبل از نیاز به شارژ مجدد دوام بیاورد.

قیمت
اپل واچ پرو با بدنه بزرگتر و بدنه تیتانیومی ارزان نخواهد بود. انتظار می‌رود که قیمت آن در حدود 900 تا 999 دلار باشد که آن را گران‌تر از نسخه تیتانیومی اپل واچ فعلی می‌کند که با قیمت 849 دلار در دسترس است.