به نظر می‌رسد که S23 Ultra می‌تواند در سال 2023 بزرگنمایی دوربرد را رهبری کند.
Samsung Galaxy S23 Ultra از یک دوربین پریسکوپ 10 مگاپیکسلی 10 برابری برخوردار است.

این همان دوربینی است که در Galaxy S21 Ultra و S22 Ultra مشاهده می شود.سامسونگ سال گذشته یک دوربین پریسکوپ 10×10 مگاپیکسلی را در Galaxy S21Ultra معرفی کرد که کیفیت تصویر قابل توجهی را برای زوم دوربرد افزایش داد. این شرکت با استفاده از نرم افزار بهبود یافته، این دوربین را برای Galaxy S22 Ultra حفظ خواهد کرد.
اکنون، گلکسی کلاب گزارش می دهد که Samsung Galaxy S23 Ultra از دوربین پریسکوپ 10 مگاپیکسلی 10x نیز استفاده خواهد کرد. این رسانه حدس می زد که سامسونگ می تواند کیفیت تصویر را به روش های دیگری بهبود بخشد، حتی اگر از همان دوربین 10X استفاده کند. این در واقع درست است زیرا برند کره‌ای می‌تواند از نظر تئوری پردازش تصویر را بهبود بخشد، پوشش لنز/عدسی با کیفیت بالاتر ارائه دهد یا از دیافراگم بازتر برای ارائه تصاویر بهتر استفاده کند.

با این وجود، اریک زمن، بازبینی کننده سابق Android Authority فکر می کرد که دوربین پریسکوپ 10 برابری در بررسی S22 Ultra خود نتایج مناسبی ارائه می دهد.و مشتاقانه منتظریم تا ببینیم سامسونگ با گوشی اولترا بعدی چه چیزی می تواند ارائه دهد.گلکسی کلاب نتوانست تأیید کند که آیا S23 Ultra دوربین زوم دوم را همانطور که در دو تلفن اولترا قبلی دیده‌ایم ارائه می‌کند یا خیر. با این حال، دلیل بر این است که دوربین 3X باز خواهد گشت و امکان تصاویر با کیفیت بالاتر در محدوده زوم کوتاه یا متوسط را فراهم می کند.

در هر صورت، هواوی و سامسونگ تنها شرکت‌هایی هستند که در حال حاضر دوربین‌های پریسکوپ 10 برابری ارائه می‌دهند، بنابراین امیدواریم شرکت‌های بیشتری در این زمینه فعالیت کنند.