Mail پر زرق و برق‌ترین اپلیکیشنی نیست که اپل روی گوشی‌های خود قرار می‌دهد، اما برنامه‌ای است که بسیاری از کاربران آیفون در صورت نیاز به برقراری ارتباط با دوستان، همکاران یا مشتریان به آن مراجعه می‌کنند.

شما می توانید بسیاری از ویژگی های جدید iOS 16 Mail را با دانلود نسخه بتای عمومی iOS 16 تجربه کنید. سایر تغییرات اعلام شده همچنان در حال انجام هستند و ممکن است با به روز رسانی های بعدی که منجر به انتشار نسخه کامل iOS 16 در پاییز شود، آشکارتر شوند.

بهبود جستجوی ایمیل iOS 16
احتمالاً اساسی ترین تغییر در Mail تغییراتی است که اپل قصد دارد در عملکرد جستجوی برنامه ایجاد کند. و این یک خبر خوب است!

iOS 16 Mail وعده داده است که آن را تغییر دهد، با ادعای اپل که اکنون جستجوها نتایج را نه تنها بر اساس محتوای جستجوی شما، بلکه بر اساس رفتار شما نیز نشان می دهد. احتمالاً سابقه جستجوی قبلی شما بر نتایج جستجوی آینده تأثیر می گذارد، به خصوص اگر زمان زیادی را صرف جستجوی اطلاعات مشابه در ایمیل های خود کنید.

- زمان بندی ارسال ایمیل
زمان‌بندی ایمیل‌ها یک افزایش بهره‌وری خوب است، به‌ویژه اگر می‌خواهید پیام شما در یک زمان خاص در صندوق ورودی شخصی ارسال شود. اگر قرار است در زمان تعیین شده بسته شوید - یا نزدیک تلفنتان نباشید فقط دکمه Send را فشار داده و نگه دارید تا یک منوی پاپ آپ ظاهر شود. گزینه ارسال پیام را اکنون یا در زمانی بعد در روز خواهید دید. اگر می‌خواهید زمان خاصی را تنظیم کنید، فقط روی Send Later ضربه بزنید و یک نمای تقویم را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد تاریخ و زمان ارسال پیام خود را تنظیم کنید.

- عدم ارسال ایمیل
یکی از مهم ترین ویژگی های جدید در Mail با iOS 16، امکان عدم ارسال ایمیل است. این فرآیند بسیار شبیه به ویژگی جدید متن‌های ارسال نشده در پیام‌های iOS 16 عمل می‌کند، اگرچه پنجره بازنگری درباره کاری که انجام داده‌اید در Mail بسیار کوچکتر است. شما فقط 10 ثانیه برای لغو ارسال ایمیل دارید، در مقایسه با 15 دقیقه برای لغو ارسال یک متن. در Mail، دستور unsend درست پس از ضربه زدن روی Send در پایین صفحه ظاهر می شود.

- یادآوری‌ها و پیگیری‌های ایمیل iOS 16
جفت دیگری از افزودنی‌های بهره‌وری به iOS 16 Mail با هدف جلوگیری از خراب شدن ایمیل‌های مهم است. یک ویژگی Remind Me به شما امکان می‌دهد پیامی را که قبلاً خوانده‌اید انتخاب کنید تا در زمان مشخصی دوباره ظاهر شود تا بتوانید سپس به آن بازگردید. قابلیت پیگیری خودکار پیام‌هایی را که ارسال کرده‌اید که شامل ضرب‌الاجل‌ها و سایر فراخوان‌ها برای اقدام هستند، شناسایی می‌کند و اگر هنوز پاسخی دریافت نکرده‌اید، از شما می‌خواهد که یک ایمیل بعدی ارسال کنید

Remind Me افزوده ساده‌تر است و در حال حاضر در نسخه بتا iOS 16 قابل مشاهده است. روی پیام مورد نظر، فقط انگشت خود را به سمت راست بکشید - در کنار دکمه برای علامت‌گذاری پیام به‌عنوان خوانده نشده، اکنون می‌توانید روی دکمه‌ای ضربه بزنید که می‌گوید بعداً. در منوی پاپ آپ بعدی، می توانید از ایمیل بخواهید پیام را در یک ساعت، بعد از آن شب، روز بعد یا در ساعت و تاریخی که شما تعیین کرده اید، دوباره ظاهر کند. تا کنون، Remind Me را برای یادآوری قرارها و مصاحبه‌هایی که از طریق ایمیل چند روز قبل از انجام آنها تنظیم شده‌اند.

- هوشمندهای بهبود یافته Mail iOS 16
مجموعه ای از افزودنی های ایمیل iOS 16 را می توان تحت عنوان "ایمیل بسیار هوشمندتر می شود" گروه بندی کرد. این شامل همان بهبود دیکته‌ای است که اپل در برنامه پیام‌های iOS 16 معرفی کرد که در آن اکنون می‌توانید پیام‌ها را با صدای خود بنویسید، و آیفون شما به اندازه کافی هوشمند است که علائم نگارشی و حتی ایموجی‌ها را وارد کند.

نمونه دیگری از ویژگی‌های هوشی تقویت‌شده در iOS 16 Mail این است که این برنامه اکنون می‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی چیزی را که در متن ایمیل خود ذکر کرده‌اید پیوست کرده‌اید و به شما یادآوری می‌کند که در صورت فشار دادن دکمه ارسال، پیوست را اضافه کنید

iOS 16 Mail Outlook
هیچ یک از تغییرات بالا نمی‌تواند از لیست بهترین ویژگی‌های iOS 16 خارج شود، نه زمانی که بتوانید کارهایی مانند سفارشی کردن صفحه قفل یا کپی کردن متن از ویدیوها را انجام دهید. اما آنها باید نوشتن و یافتن ایمیل‌ها را بسیار آسان‌تر از نسخه فعلی برنامه داخلی اپل کنند. و این یک پیشرفت مثبت است اگر از آیفون خود برای انجام کارها استفاده کنید.