می دانیم که اپل واچ به لطف ویژگی هایی مانند نمایشگر ضربان قلب، نوار قلب (ECG)، تشخیص سقوط و سنسور اکسیژن خون جان افراد زیادی را نجات داده است. همه این‌ها می‌توانند به کاربران هشدار دهند که مشکلی در بدن آنها وجود ندارد. و اکنون محققان موسسه قلب تگزاس تحقیقی را در مجله موسسه قلب تگزاس (از طریق My Healthy Apple) منتشر کرده اند که مطالعه اپل واچ را به عنوان یک ابزار هشدار اولیه احتمالی برای حملات قلبی توصیه می کند.

آمار بسیار هشیار کننده است. هر 40 ثانیه یک نفر در ایالات متحده دچار انفارکتوس میوکارد (MI) یا حمله قلبی می شود.
محققان کشف کرده اند که سنسور ECG در اپل واچ ممکن است به عنوان ابزاری برای ارسال اعلان به کاربر برای جستجوی مراقبت های پزشکی در هنگام بروز علائم MI مفید باشد.

بیشتر افرادی که علائم MI را احساس می‌کنند، نمی‌توانند فوراً جدیت علائم را درک کنند، احتمالاً آن را به عنوان گاز یا یک مشکل خوش‌خیم دیگر می‌نویسند. اما ECG در اپل واچ می تواند خطر را تجزیه و تحلیل کند و هشداری واضح به کاربر ارسال کند که باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند.
معمولاً یک نوار قلب 12 لید در بیمارستان گرفته می شود تا تأیید شود که آیا فردی دچار حمله قلبی شده است یا خیر. 

اما اپل واچ تنها یک نوار ECG دارد

اما چند راه برای وادار کردن اپل واچ به ECG با استفاده از لیدهای متعدد وجود دارد. با قرار دادن پشت اپل واچ در نقاط مختلف شکم و لمس تاج دیجیتال با انگشت اشاره سمت راست، می توان یک عدد سرب شش ECG را ثبت کرد. این مورد توسط محققان موسسه قلب تگزاس ذکر شده است که می گویند اپل واچ نویدبخش توانایی تشخیص MI است.

اپل واچ می تواند به روش معمول لید I را بخواند. برای لید II، «ساعت را می‌توان روی قسمت پایین شکم چپ، ران چپ یا مچ پای چپ قرار داد، و سرب II را می‌توان با گذاشتن انگشت اشاره سمت راست روی تاج ساعت ثبت کرد؛ سرب III را می‌توان در تاج ساعت ثبت کرد. به همین ترتیب با گذاشتن انگشت اشاره چپ روی تاج.

در ادامه این گزارش آمده است: «متخصصان قلب و عروق توانسته‌اند بیش از ۹۰ درصد سیگنال‌های ECG اپل واچ را به‌درستی به لیدهای ECG استاندارد مربوطه اختصاص دهند. دقیق و بسیار قابل مقایسه با ضبط آنها در نوار قلب استاندارد."
تمام چیزی که ما به دنبال آن هستیم چیزی است که تأیید کند علائمی که احساس می کنیم می تواند نشان دهنده این باشد که چیزی جدی در حال وقوع است و نباید نادیده گرفته شود. طبق ژورنال موسسه قلب تگزاس، اپل واچ نشان می دهد که می تواند این کار را برای شما انجام دهد.