تاخیر اپل در iPadOS 16 و Stage Manager تمرکز تمام کابران را روی iPhone 14 حفظ می‌کند.

سال گذشته اپل قابلیتی به نام شفافیت ردیابی اپلیکیشن یا ATT را راه اندازی کرد. این به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تصمیم بگیرند که آیا برنامه‌ها می‌توانند آنها را در سایر برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها ردیابی کنند یا خیر! راه کلیدی بازاریابان برای جمع‌آوری داده‌ها و سپس ارائه تبلیغات مرتبط‌تر است. به طور معمول، هرچه تبلیغ بهتر باشد، درآمد بیشتری تولید می کند.

کاربران باید بتوانند انتخاب کنند که آیا می خواهند ردیابی شوند یا خیر. و با این حال، نمی توان انکار کرد که ATT آسیب های جانبی ایجاد کرده است: یک ضربه بزرگ درآمدی برای شرکت های بزرگ و کوچک.

شاید برای غول‌های رسانه‌های اجتماعی مانند Meta Platforms Inc. و Snap Inc. که ادعا کرده‌اند در نتیجه تغییرات اپل میلیاردها دلار ضرر کرده‌اند، احساس بدی نداشته باشید، اما توسعه‌دهندگان کوچک‌تر نیز می‌گویند که این ویژگی کسب‌وکار آنها را تغییر داده است.

- وضعیت فعلی : تلاش‌های تبلیغاتی اپل امروزه شامل تبلیغات نمایشی در برنامه‌های News و Stocks و همچنین در داخل App Store، در سراسر iPhone، iPad و Mac است. اپ استور همچنین دارای تبلیغات جستجوی گوگل است. و اخیراً، اپل تبلیغاتی را در TV+ برای معامله "Friday Night Baseball" خود با Major League Baseball قرار داد.

- در برنامه‌های News and Stocks، تبلیغات نمایشی تفاوتی با آنچه ممکن است در یک وب‌سایت پشتیبانی‌شده از آگهی دریافت کنید، ندارد . 

- در اپ استور، تبلیغات مربوط به برنامه های واقعی است که احتمالا برای کاربران اپل مفید است.

البته، دیدن تبلیغات در وب‌سایت‌های خبری امری عادی است اما به طور کلی به ندرت وجود دارد که خدمات پولی در iOS آنها را داشته باشند. و به نظر می رسد تغییری نسبت به زمانی که استیو جابز با خوشحالی اعلام کرد که iCloud در سال 2011 آن را اعلام کرد، هیچ تبلیغاتی نخواهد داشت.

می‌توانید ویژگی شخصی‌سازی تبلیغات را غیرفعال کنید (در منوی Privacy & Security برنامه تنظیمات، به Apple Advertising نگاه کنید)، و این شرکت می‌گوید که 78٪ از کاربران iOS 15 این کار را انجام داده‌اند. اما سیستم همچنان از داده هایی مانند هویت شرکت مخابراتی، نوع دستگاه و آنچه می خوانید استفاده می کند.