ممکن است سری آیفون 14 ارتقاء پیشگامانه ای نسبت به آیفون 13 نداشته باشد، اما مدل های پرو به احتمال زیاد طراحی جلویی جدید و دوربین جلوی 48 مگاپیکسلی دارند. 

تغییراتی مانند حالت همیشه روشن که ظاهراً با نسخه نهایی iOS 16 ارائه خواهد شد.
اپل این گوشی‌ها را در تاریخ 6 سپتامبر معرفی می کند، بنابراین نیازی نیست بیشتر منتظر نسل جدید باشیم. برای سهولت انتظار، طراح گرافیک برخی از تصاویر آیفون 14 پرو را به رنگ Midnight در توییتر خود منتشر کرده است.
این اولین باری نیست که ما تصاویر مفهومی آیفون 14 پرو را می بینیم ، اما نکته جدیدی که در این تصاویر وجود دارد این است که آنها تصور می کنند آیفون 14 پرو آخرین نسخه سیستم عامل گوشی های هوشمند اپل را اجرا می کند. iOS 16، و نشان می دهد که ویژگی های جدیدی مانند صفحه قفل صوتی چگونه می تواند باشد.

- اولین چیزی که توجه را جلب می کند البته بریدگی های قرص شکل و سوراخ است که جایگزین بریدگی می شود که در حال حاضر اجزای Face ID و دوربین جلو را در خود جای داده است. این تصاویر فقط جلوی گوشی را نشان می دهند، بنابراین چیزی که در اینجا نمی بینیم سنسور بزرگتر 48 مگاپیکسلی و جزیره دوربین بزرگتر است.
- توجه زیادی به ویژگی‌های مبتنی بر نرم‌افزار شایع شده، مانند نمایشگر همیشه روشن، که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی، اطلاعات قابل توجهی مانند تاریخ، زمان و اعلان‌ها را مشاهده کنید، شده است.

- اپل همچنین صفحه قفل را اصلاح کرده است و شامل ویجت های به روز رسانی زنده است که به عنوان مثال به شما امکان می دهد به کنترل های بازی دسترسی داشته باشید و این را می توان در تصاویر مفهومی نیز مشاهده کرد.
- طراحی جدید جلو و دوربین اصلی با وضوح بالاتر ظاهراً منحصر به آیفون 14 پرو 6.1 اینچی و آیفون 14 پرو مکس 6.7 اینچی خواهد بود. 

- سایر تغییرات شایعه شده برای Pros شامل چیپست جدید، رم سریعتر است. اینکه آیا این تغییرات برای تبدیل شدن آیفون 14 پرو به بهترین گوشی هوشمند سال 2022 کافی خواهد بود؟

آیفون 14 6.1 اینچی و آیفون 14 مکس 6.7 اینچی ظاهراً ارتقاء تدریجی نسبت به همتایان 2021 خود خواهند بود، اما ممکن است دوربین جلوی بهبود یافته و رم پایه بیشتری را ارائه دهند.