واتس اپ نوار ناوبری پایینی جدیدی را برای کاربران اندرویدی معرفی کرده است که جایگزین نوار ناوبری بالا قدیمی‌تر می‌شود که دارای چهار تب برای انجمن‌ها، چت‌ها، وضعیت و تماس‌ها بود.

نوار ناوبری جدید دارای چهار بخش برای انجمن ها، چت ها، وضعیت و تماس ها است. با این حال، ترتیب آنها تغییر کرده است و وضعیت اکنون "به روز رسانی" نامیده می شود. علاوه بر این، هر چهار بخش اکنون دارای نماد هستند. قبلاً فقط تب Communities دارای نماد بود. علاوه بر این، در حالی که نوار ناوبری قدیمی سبز بود، نوار ناوبری جدید سفید است.

واتس‌اپ گفت: «برخی چیزها را جابه‌جا کرده تا دسترسی به آنچه را که نیاز دارید، در مواقعی که به آن نیاز دارید، آسان‌تر کند». این منطقی است زیرا در حالی که هنوز می توانید با کشیدن انگشت به چپ یا راست روی صفحه بین چهار بخش جابجا شوید، اگر می خواهید یک برگه غیر مجاور باز کنید، لازم نیست انگشت شست خود را به بالای صفحه بکشید زیرا نوار ناوبری اکنون به انگشت شست نزدیک‌تر است و به شما امکان می‌دهد با کلیک کردن روی نمادهای آن‌ها بین تب‌ها جابه‌جا شوید.

ما این نوار ناوبری جدید را برای چند هفته در چندین دستگاه اندرویدی در هند داشتیم، اما با اعلام رسمی، WhatsApp اکنون آن را برای کاربران خود در سراسر جهان عرضه می کند. اگر هنوز آن را دریافت نکرده اید، برنامه WhatsApp را در دستگاه اندرویدی خود به آخرین نسخه از فروشگاه Google Play به روز کنید.