امروز گوگل اولین پیش‌نمایش توسعه‌دهنده (DP) اندروید 15 را منتشر کرد، یک روز دیرتر از آنچه شایعه شده بود. یک نسخه DP دیگر در ماه مارس منتشر می‌شود، به دنبال آن اولین نسخه بتا در آوریل، بتای دوم در ماه مه، و سپس مرحله "پایداری پلتفرم" در ژوئن و قبل از انتشار نهایی پس از جولای خواهد بود، آغاز می‌شود.

مثل همیشه با یک DP اولیه، چیزهای جدید زیادی در آن ثابت نشده است، و چیزهایی که برجسته می شوند عمدتاً بر توسعه دهندگان متمرکز هستند. در اندروید 15 از اشتراک‌گذاری جزئی صفحه پشتیبانی می‌شود، به این معنی که می‌توانید فقط یک پنجره برنامه را به‌جای کل صفحه به اشتراک بگذارید یا ضبط کنید.

اندروید 13 از اتصال به دستگاه‌های MIDI 2.0 از طریق USB پشتیبانی می‌کند، و Android 15 پشتیبانی را به برنامه‌های MIDI مجازی گسترش می‌دهد و به برنامه‌های ترکیب‌سازی اجازه می‌دهد تا به عنوان یک دستگاه MIDI 2.0 مجازی، درست مثل یک دستگاه USB MIDI 2.0، کنترل کنند.

بهبود چارچوب عملکرد اضافی نیز وجود دارد، و برنامه‌های افزودنی جدید برای کنترل بیشتر بر روی سخت‌افزار و الگوریتم‌های دوربین در دستگاه‌های پشتیبانی‌شده و همچنین پشتیبانی از انواع داده‌های جدید در Health Connect. فایل‌ها را می‌توان با امضای رمزنگاری سفارشی در Android 15 محافظت کرد، و از دستکاری یا خراب نشدن آن‌ها اطمینان حاصل کرد و در برابر بدافزار یا تغییرات غیرمجاز فایل محافظت می‌کند.

همانطور که از برچسب گذاری قبل از بتا پیداست، این ساخت برای همه مناسب نیست. این برای توسعه دهندگان برنامه در نظر گرفته شده است تا با آن بازی کنند و مطمئن شوند که برنامه های آنها با نسخه آینده به خوبی کار می کنند. مانند همیشه، ثبت نام نسخه‌های بتا که از آوریل به بعد می‌آیند توسط هر کسی که Pixel دارد آسان خواهد بود.