شاید به خاطر داشته باشید که در سال 2021، سامسونگ ردیاب های Galaxy SmartTag و SmartTag+ را در کنار خانواده Galaxy S21 معرفی کرد. در اینجا بررسی ما از SmartTag است. در ماه مارس، شایعاتی شنیدیم مبنی بر اینکه غول کره ای به دنبال به روز رسانی ردیاب آیتم های خود در اواخر امسال است. ممکن است این اتفاق بیفتد، زیرا اخیراً فهرست گواهینامه‌ای به بیرون درز کرده است که برای ابزاری به نام Galaxy SmartTag 2 منتشر شده است.

لیست گواهینامه مورد نظر از پایگاه داده بلوتوث SIG است. علاوه بر فاش کردن نام ردیاب، در واقع اطلاعات اضافی زیادی ارائه نمی دهد. به غیر از آن، SmartTag 2 از بلوتوث 5.3 به جای رادیو بلوتوث 5.1 در SmartTag اصلی استفاده خواهد کرد. بلوتوث 5.3 نسبت به نسخه 5.1 یک ارتقاء تکراری است، اما همچنان باید مصرف انرژی کمتر، تداخل کمتر در اتصال و کیفیت و امنیت کلی اتصال بهتر را ارائه دهد.

متأسفانه، ما هنوز هیچ چیز دیگری در مورد SmartTag 2 نمی دانیم. احتمالاً سامسونگ دکمه روی دستگاه و قابلیت برنامه ریزی آن دکمه را برای کنترل دستگاه اینترنت اشیا از طریق تلفن شما حفظ خواهد کرد. ما همچنین علاقه مندیم ببینیم که آیا یک بار دیگر نسخه جداگانه ای از SmartTag 2 وجود خواهد داشت که از UWB نیز پشتیبانی می کند، مشابه SmartTag+، یا اینکه آیا هر SmartTag 2 دارای UWB خواهد بود.

احتمالاً برای فهمیدن این موضوع نیازی نیست خیلی منتظر بمانیم، زیرا در صورت صحت شایعات، SmartTag 2 جدید باید در رویداد آتی Galaxy Unpacked برای Galaxy Z Fold5 و Z Flip5 رونمایی شود. هفته آخر تیرماه برگزار می شود.