با پنجمین بتای iOS 16، اپل نماد باتری آیفون‌های دارای Face ID را به‌روزرسانی کرد تا درصد باتری خاص را به جای نمایش تصویری از سطح باتری نمایش دهد.

- نشانگر باتری جدید در مدل های آیفون 12 و آیفون 13 به استثنای آیفون 12/13 مینی 5.4 اینچی موجود است. همچنین در آیفون X و آیفون XS موجود است.

درصد باتری در آیفون‌هایی که دارای Face ID هستند، وجود ندارد، زیرا در دو طرف بریدگی که سخت‌افزار دوربین TrueDepth را در خود جای داده است، فضای کافی وجود ندارد. طراحی جدید سطح باتری خاص را به نماد باتری اضافه می کند و در یک نگاه ایده بهتری از وضعیت باتری ارائه می دهد.

نشانگر درصد باتری باعث می شود در دستگاه های دارای بریدگی با iOS 16 beta 5 اولین نمایش داده شود! در iOS 15 و نسخه های قبلی iOS، نماد باتری تصویری از سطح باتری را نشان می دهد، اما درصد خاصی را ارائه نمی دهد. برای به دست آوردن این اطلاعات، کاربران آیفون باید انگشت خود را به سمت پایین به مرکز کنترل بکشند یا به نمای مرکز امروز بکشند تا ویجت باتری را ببینند.
نماد باتری بر اساس وضعیت باتری و رنگ تصویر زمینه آیفون، رنگ‌ها را تغییر می‌دهد. برای مثال، هنگام شارژ، نماد باتری سبز است و نشانگر شارژ را نشان می دهد.
درصد باتری را می توان در برنامه تنظیمات در بخش باتری روشن و خاموش کرد. به نظر می‌رسد ویژگی درصد باتری در اکثر آیفون‌هایی که دارای ناچ هستند در دسترس است، اما به نظر می‌رسد به دلیل محدودیت فضا، این ویژگی در آیفون 12 مینی، آیفون 13 مینی، آیفون 11 یا آیفون XR گزینه‌ای نیست.