گوگل به تازگی نرم افزار Wear OS 4 Beta خود را منتشر کرده است و سامسونگ به سرعت نسخه One UI 5 Watch بتای خود را برای سری های Galaxy Watch4 و Watch5 خود یکپارچه کرده است، بنابراین مردم می توانند قبل از عرضه نسخه نهایی نرم افزار به عموم، با تغییرات آشنا شوند. یکی از جالب ترین تغییرات جدید Wear OS ممکن است توانایی تغییر تلفن بدون نیاز به تنظیم مجدد ساعت باشد.

نسخه فعلی Wear OS 3.5 و نسخه مربوط به One UI Watch 4.5 سامسونگ شما را مجبور می‌کند هر بار که گوشی خود را عوض می‌کنید، ساعت هوشمند خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید، که بسیار آزاردهنده است. اگرچه این نرم افزار به شما امکان می دهد از تنظیمات و تنظیمات برگزیده خود به طور کامل نسخه پشتیبان تهیه کنید، برخی از موارد مانند صفحه های ساعت شخص ثالث و آرایش نمادها در کشوی برنامه در این فرآیند از بین می روند.

خب، در نسخه بتا One UI Watch 5، دیگر به آن نیازی نیست. هنگامی که فرآیند انتقال را به تلفن دیگری آغاز می کنید، یک پیام از شما می پرسد که آیا حساب Google در ساعت شما با حساب موجود در تلفن هوشمند جدید مطابقت دارد یا خیر.

شاید ذکر این نکته مهم باشد که این عملکرد روی گلکسی واچ 5 آزمایش شده است، بنابراین دستگاه‌هایی که دارای سیستم عامل vanilla Wear OS 4 هستند ممکن است آن را دریافت نکنند. با این حال، ما معتقدیم که این عملکرد اصلی است، بنابراین شانس خوبی برای همه وجود دارد که آن را دریافت کنند.