آخرین ویژگی اضافه شده به WhatsApp Channels است – یک ابزار پخش جدید که به افراد و سازمان ها کمک می کند تا به روز رسانی ها را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند. کانال ها توسط شرکت مادر واتس اپ Meta به عنوان "روشی قابل اعتماد و خصوصی برای دریافت به روز رسانی های مهم از افراد و سازمان ها" توصیف شده است.

این ویژگی جدید از طریق تب اختصاصی به‌روزرسانی‌ها در واتس‌اپ قابل دسترسی است و ادمین‌های کانال می‌توانند پیام‌ها، عکس‌ها، ویدیوها، استیکرها و نظرسنجی‌ها را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند. نمونه‌هایی که واتس‌اپ ارائه می‌کند شامل تیم‌های ورزشی است که به‌روزرسانی‌های بازی‌ها و بازیکنان را به اشتراک می‌گذارند، دریافت اخبار از مقامات محلی، به‌روزرسانی‌ها از سازندگان مورد علاقه‌تان و گروه‌های صفحه سرگرمی.

کاربران می‌توانند سازمان‌ها، تیم‌های ورزشی و موارد دیگر را با کادر جستجو در واتس‌اپ جستجو کنند. سابقه کانال بیش از 30 روز ذخیره نمی شود و ادمین ها شماره تلفن و عکس های نمایه خود را به دلایل امنیتی از دنبال کنندگان پنهان می کنند. ادمین های کانال همچنین توانایی مسدود کردن ارسال پست و اسکرین شات ها را خواهند داشت.

شایان ذکر است که کانال‌ها پس از راه‌اندازی از رمزگذاری سرتاسر استفاده نخواهند کرد، اگرچه واتس‌اپ در حال بررسی است که کانال‌های رمزگذاری سرتاسر مخاطبان محدودی را در آینده ارائه دهد.

کانال ها هنوز در حال توسعه هستند و قرار است در واتس اپ بتا برای اندروید، iOS و دسکتاپ راه اندازی شوند. قرار است ابتدا با سازمان‌های منتخب در کلمبیا و سنگاپور قبل از عرضه گسترده‌تر در ماه‌های آینده آغاز به کار کند.

در اخبار مرتبط، واتس اپ همچنین ویژگی جدیدی را در برنامه خود اعلام کرد که در نهایت امکان ارسال عکس های با کیفیت بالا در دستگاه های اندروید و iOS را به همراه خواهد داشت.

این ویژگی در حال حاضر توسط گروه کوچکی از کاربران بتا واتس اپ تست شده است و از یک الگوریتم فشرده سازی نور برای حفظ کیفیت تا حد ممکن استفاده می کند. کاربران می توانند هنگام ارسال عکس در چت خود به جای گزینه های خودکار فعلی، بهترین کیفیت و ذخیره داده، بین کیفیت استاندارد و HD را انتخاب کنند.