اپل فاش کرد که روی بهبود دسترسی شناختی، شنوایی و بینایی محصولات خود کار می کند و از ویژگی های جدیدی رونمایی کرده است که باید به افراد دارای معلولیت کمک کند. اولین مورد از آن‌ها Live Speech است که به افراد ناتوان اجازه می‌دهد به جای صحبت کردن در حین تماس، تایپ کنند.

صدای شخصی مدلی از صدای سنتز شده را ایجاد می کند، در حالی که حالت تشخیص برای افرادی است که نابینا هستند یا بینایی بسیار ضعیفی دارند.

اپل بدون ارائه برنامه دقیق اعلام کرد که این ویژگی‌ها اواخر سال جاری وارد بازار خواهند شد. ما انتظار داریم که آنها به iOS 17 و iPadOS 17 و همچنین برخی از برنامه ها در MacOS نسل بعدی راه پیدا کنند. همه اینترفیس ها احتمالا در ماه آینده در WWDC معرفی خواهند شد.

دسترسی کمکی را می توان از طریق تنظیمات روشن یا خاموش کرد. این شامل یک تجربه سفارشی برای تلفن و FaceTime است که در یک برنامه تماس با میانبرهای بزرگ و روشن برای مخاطبین یکپارچه شده است. پیام‌ها دارای صفحه‌کلید ایموجی بزرگ هستند، در حالی که گالری تصاویر کوچک را برای پیش‌نمایش آسان‌تر عکس‌ها بزرگ‌نمایی می‌کند. می توان آن را هم در iPadOS و هم در iOS اعمال کرد.

گفتار زنده به شما امکان می دهد عبارات رایج را ذخیره کنید تا سریعاً در مکالمات وارد شوید. Personal Voice مجموعه ای از پیام های متنی را برای خواندن و ضبط 15 دقیقه صدا ارائه می دهد. این به مدل اجازه می دهد تا آموزش داده شود، بنابراین وقتی کاربر شروع به کاهش توانایی های صوتی کرد، همچنان می تواند با عزیزان خود ارتباط برقرار کند.

پس از رسیدن ویژگی‌ها، مشتریان ناشنوا یا کم شنوا می‌توانند از دستگاه‌های شنوایی Made for iPhone خود مستقیماً در مک استفاده کنند. کاربرانی که به تصاویر و انیمیشن‌های سریع حساس هستند، می‌توانند گیف‌ها را در Messages و Safari متوقف کنند. یکی دیگر از ویژگی های منظم، تطبیق سرعت صحبت کردن سیری با گزینه هایی از 0.8x تا 2x است.