امروز سامسونگ اعلام کرد که ویژگی اعلان ریتم نامنظم قلب (IHRN) توسط FDA ایالات متحده پاک شده است. IHRN به عملکرد ECG اضافه می‌شود و به شما کمک می‌کند ریتم‌های غیرطبیعی قلب را ردیابی کنید، و همانطور که از نام آن پیداست، در صورت بروز آن به شما اطلاع داده می‌شود.

این ویژگی در One UI 5 Watch، پوسته سیستم عامل پوشیدنی خود سامسونگ که روی سری Galaxy Watch6 اجرا می‌شود، در اواخر امسال - طبق آخرین شایعات، در ماه جولای - رسمی خواهد شد.

One UI 5 Watch پس از عرضه سری Galaxy Watch6 به مرور زمان به سری Galaxy Watch5 و خانواده Galaxy Watch4 راه خواهد یافت.

IHRN به طور پیشگیرانه ریتم های قلب را که نشان دهنده فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) است نظارت می کند. AFib نوعی آریتمی است که به عنوان یک علامت هشدار برای مشکلات قلبی عروقی اصلی در نظر گرفته می شود که می تواند خطر سکته مغزی، نارسایی قلبی و سایر عوارض را افزایش دهد. برخی از موارد AFib بدون علامت یا حتی بی‌صدا هستند، به این معنی که ممکن است شما آن را داشته باشید و از داشتن آن غافل باشید.

پس از فعال شدن در برنامه Samsung Health Monitor، این ویژگی ریتم نامنظم قلب را در پس‌زمینه بررسی می‌کند و اگر تعداد معینی از اندازه‌گیری‌های متوالی نامنظم باشد، ساعت به شما در مورد فعالیت احتمالی AFib هشدار می‌دهد و از شما می‌خواهد برای انجام یک ECG بیشتر اندازه گیری دقیق بگیرید.