از زمانی که اپل iPadOS را ایجاد کرد و نرم‌افزار تبلت خود را از نرم‌افزار تلفن iOS خود جدا کرد، به‌روزرسانی‌ها برای هر دو به طور همزمان منتشر شد.

 اما اگر گزارش جدیدی از "افراد مطلع از موضوع" دقیق باشد، ممکن است ماه آینده همه چیز تغییر کند. ظاهرا اپل قصد دارد عرضه iPadOS 16 را در مقایسه با iOS 16 حدود یک ماه به تعویق بیاندازد. این دومی طبق معمول در ماه سپتامبر برای نسخه جدید iOS منتشر خواهد شد، در حالی که iPadOS 16 تنها در ماه اکتبر نمایش داده می شود. 

دلیل وجود Stage manager در iPadOS 16 ؟

سیستم چندوظیفه ای جدید Stage Manager که در iPadOS 16 تعبیه شده است، بیشتر از حد انتظار طول می کشد. در طول مرحله آزمایش بتا نرم‌افزار جدید، Stage Manager به دلیل عدم سازگاری با اکثر آی‌پدهای موجود، توسط برخی از توسعه‌دهندگان به دلیل باگ و گیج‌کننده بودن مورد انتقاد قرار گرفته است.

 انتشار تاخیری iPadOS 16 آن را به عرضه آی‌پدهای جدید نیز نزدیک‌تر می‌کند، که ممکن است در ماه اکتبر اتفاق بیفتد. شایعات حاکی از آن است که یک آیپد پرو با تراشه M2 و یک آیپد سطح پایه سریعتر با درگاه USB-C خواهیم دید. با توجه به ارزشش، اپل از اظهار نظر خودداری کرد، اما در گذشته اشاره کرده بود که چندین ویژگی برنامه ریزی شده برای iOS 16 و iPadOS 16 در نسخه های اولیه خود وارد نمی شوند. 

بنابراین یا iPadOS 16 به طور کلی با تأخیر مواجه می شود یا بدون Stage Manager راه اندازی می شود که سپس در iPadOS 16.1 یا چیزی مشابه آن اضافه می شود.