فرمت GIF بسیار قدیمی در اینترنت است (برای اولین بار در ژوئن 1987 منتشر شد)، اما به همان اندازه محبوب است که فرمت انتخابی برای اشتراک‌گذاری گیفت متحرک در رسانه‌های اجتماعی است. با این تفاوت که در واتس اپ کاملاً کار نمی کند، که از کاربر می خواهد برای دیدن انیمیشن روی تصویر ضربه بزند.

WhatsApp بتای 2.23.10.2 برای اندروید کمی تغییر خواهد کرد - GIF های متحرک اکنون در اولین باری که مشاهده می شوند به طور خودکار پخش می شوند. با این حال، همانطور که WABetaInfo اشاره می کند، WhatsApp فقط یک بار انیمیشن را پخش می کند، حتی اگر GIF لوپ شود. پس از آن، نشان آشنا "GIF" ظاهر می شود و اگر می خواهید دوباره انیمیشن را ببینید باید دوباره روی تصویر ضربه بزنید.

این احتمالاً برای بهترین است، زیرا یک انیمیشن بی‌پایان می‌تواند به سرعت آزاردهنده شود. به هر حال، این یک به‌روزرسانی بسیار کوچک است، اما اشتراک‌گذاری میم‌های متحرک را سرگرم‌کننده‌تر می‌کند، بنابراین می‌تواند تأثیر زیادی بر چت‌های شما داشته باشد.

اگر بخشی از برنامه TestFlight WhatsApp هستید، ممکن است از قبل به گیف های پخش خودکار دسترسی داشته باشید – در غیر این صورت، ویژگی جدید به تدریج برای کاربران بیشتری فعال می شود و در نهایت برای همه کاربران ارائه می شود.