امروز اپل و گوگل به طور مشترک رونمایی کردند که برای حل مشکل ردیابی ناخواسته از طریق دستگاه های ردیابی موقعیت مکانی اختصاصی مانند AirTag اپل با یکدیگر همکاری کرده اند. اینها به طور بدنام برای ردیابی افراد بدون اطلاع آنها مورد استفاده قرار گرفته اند، و ظاهراً به جایی رسیده است که شرکت ها در نهایت نیاز به مداخله را احساس کردند.

این روش ارائه مشخصات صنعتی پیشنهادی است که به مبارزه با سوء استفاده از دستگاه های ردیابی موقعیت مکانی بلوتوث برای ردیابی ناخواسته کمک می کند. این مشخصات «اولین در نوع خود» به دستگاه‌هایی مانند AirTag اجازه می‌دهد تا با «تشخیص و هشدارهای ردیابی غیرمجاز در اندروید و iOS» سازگار باشند.

سامسونگ، Tile، Chipolo، eufy Security و Pebblebee همگی قبلاً از این پیش‌نویس مشخصات حمایت کرده‌اند، که دستورالعمل‌ها و بهترین شیوه‌ها را برای تولیدکنندگان ارائه می‌دهد، در صورتی که تصمیم بگیرند چنین قابلیت‌هایی را در محصولات خود ایجاد کنند. این یک شاخص قوی است که حداقل بخشی از صنعت واقعاً مایل به انجام کاری برای حل مشکل است که دیدن آن خوب است.

پیش‌نویس مشخصاتی که اپل و گوگل ایجاد کرده‌اند، طی سه ماه آینده در کارگروه مهندسی اینترنت (IETF) منتظر بررسی و اظهارنظر خواهند بود. پس از آن دوره، شرکت‌ها برای رسیدگی به بازخوردهایی که دریافت کرده‌اند شریک خواهند شد و تا پایان سال جاری یک پیاده‌سازی تولیدی از مشخصات هشدارهای ردیابی ناخواسته را منتشر خواهند کرد. سپس در نسخه های بعدی اندروید و iOS پشتیبانی خواهد شد.