اکنون اطلاعات بیشتری در مورد مشخصات احتمالی هسته آیفون 14، ویژگی همیشه روشن و گزینه های رنگی این سری منتشر شده است.

تراشه:

اظهار نظری از مک‌گوایر وود، کارشناس اطلاعات منتشر شده است. او خاطرنشان می کند که بیشتر چیزهایی که به اشتراک گذاشته است صرفاً تأیید گزارش های قبلی است و اطلاعات جدیدی نیست. عملکرد آیفون 14 پرو A16 بایونیک اول از همه، او گزارش‌های قبلی را تایید می‌کند که تراشه A16 Bionic که به آیفون 14 پرو 6.1 اینچی و آیفون 14 پرو مکس 6.7 اینچی قدرت می‌دهد، مبتنی بر فرآیند 5 نانومتری خواهد بود، بنابراین نباید انتظار افزایش عملکرد چشمگیر را داشته باشیم. این سومین سال متوالی خواهد بود که اپل از فناوری 5 نانومتری برای تراشه های خود استفاده می کند. در همین حال، بهترین گوشی های اندرویدی 2022 از تراشه های مدرن 4 نانومتری تغذیه می شوند.

نمایشگر:

نمایشگر همیشه روشن آیفون 14 پرو قطعات کد قبلاً نشان داده بودند که آیفون 14 پرو و پرو مکس صفحه نمایش همیشه روشن خواهند داشت که مطابق با گزارشات بود. ظاهراً امسال استفاده از این ویژگی برای اپل آسان‌تر خواهد بود زیرا این تلفن‌ها دارای پنل LTPO پیشرفته‌تری خواهند بود که می‌تواند نرخ تازه‌سازی را تا ۱ هرتز کاهش دهد.

آخرین نسخه iOS 16 حاوی نکاتی است که اپل در حال آماده سازی تصاویر پس زمینه است که با حالت همیشه روشن کار می کنند. ظاهراً والپیپرهای بومی حالتی به نام Sleep now دارند که عناصر محو شده است. به نظر می رسد این نشان می دهد که یک نسخه کم نور از تصاویر پس زمینه در حالت همیشه روشن قابل مشاهده خواهد بود، که به شما امکان می دهد حتی زمانی که دستگاه شما قفل است، اطلاعات قابل مشاهده را مشاهده کنید و به افزایش عمر باتری کمک می کند.

 دیروز، استیو موزر فاش کردند که Xcode 14 بتا دارای یک رابط Lock Screen است که با بیدار شدن صفحه، جزئیات را از ویجت حذف می‌کند، که به نظر می‌رسد نشان می‌دهد که جزئیات حساس از صفحه قفل پنهان می‌شوند. حالت روشن فعال است و ویجت های رنگی نیمه شفاف می شوند.

شارژ:

 Wood نیز طراحی آیفون 14 وود شایعاتی را که گفته بودند آیفون 14 پرو ممکن است از آلیاژ تیتانیوم ساخته شود را رد کرده است و می گوید که از فولاد ضد زنگ می چسبد. او همچنین ادعا می کند که این تلفن دارای آهنرباهای MagSafe قوی تری خواهد بود که به لوازم جانبی کمک می کند تا بهتر به آن بچسبند. 

او همچنین می‌گوید که سیم‌پیچ شارژ بی‌سیم گوشی قابلیت شارژ بی‌سیم معکوس را دارد اما ممکن است این ویژگی در زمان راه‌اندازی غیرفعال شود. او همچنین ادعا می کند که آیفون 14 پرو حداکثر سرعت شارژ 30 وات را پشتیبانی می کند، اما پس از مرحله اول چرخه شارژ به 27 تا 25 وات کاهش می یابد.

رنگ:

 آیفون 14 6.1 اینچی و آیفون 14 مکس 6.7 اینچی ظاهراً در رنگ‌های سبز، بنفش، آبی، مشکی، سفید و قرمز عرضه خواهند شد و نسخه‌های حرفه‌ای در رنگ‌های سبز، بنفش، نقره‌ای، طلایی و گرافیت عرضه خواهند شد. اساساً رنگ صورتی آیفون 14 با رنگ بنفش جایگزین می‌شود، در حالی که رنگ آبی Sierra Pro با رنگ بنفش کنار گذاشته می‌شود. 

احتمالاً اپل ماه آینده خانواده آیفون 14 را در کنار مدل‌های ساعت جدید معرفی خواهد کرد.