پیش از انتشار نهایی آپدیت اندروید 13 توسط گوگل، سامسونگ اطمینان حاصل می کند که حتی گوشی های هوشمند ارزان قیمت خود نیز آپدیت اندروید 12 را دریافت کرده اند. آخرین موردی که به‌روزرسانی اندروید 12 را دریافت کرده، گلکسی F12 است و این به‌روزرسانی هم‌اکنون در هند در دسترس است.
به‌روزرسانی One UI 4.1 مبتنی بر اندروید 12 برای Galaxy F12 با نسخه سیستم عامل F127GXXU3BVG1 ارائه می‌شود. اگر در هند هستید و Galaxy F12 دارید، می‌توانید با رفتن به تنظیمات به‌روزرسانی نرم‌افزار و ضربه زدن روی دانلود و نصب، گوشی خود را به اندروید 12 به‌روزرسانی کنید. مطمئن شوید که گوشی شما فضای ذخیره‌سازی کافی برای نصب به‌روزرسانی دارد.- ویژگی های به روز رسانی گلکسی F12
به‌روزرسانی اندروید 12 یک طراحی رابط کاربری اصلاح‌شده با ویژگی پالت رنگ مبتنی بر Material You، ویجت‌های جدید، رابط کاربری جدید انتخابگر ویجت، حالت تاریک بهبودیافته و لغزنده‌های ضخیم‌تر برای روشنایی و حجم را به ارمغان می‌آورد. نرم افزار جدید همچنین بهبود عملکرد و انیمیشن ها و انتقال های بهتر را به ارمغان می آورد.

سامسونگ همچنین تمامی برنامه‌های موجود از جمله تقویم، فایل‌های من، اینترنت سامسونگ و صفحه‌کلید سامسونگ را بهبود بخشیده است. بخش مراقبت از دستگاه نیز بهبود طراحی دریافت کرده است. گالری داخلی و ویرایشگر تصویر ویژگی‌های ویرایشی جدید و داستان‌های پیشرفته دریافت کرده‌اند. 

از نظر حریم خصوصی و امنیت، به‌روزرسانی One UI 4.1 تنظیمات سریع اختصاصی را برای فعال/غیرفعال کردن دسترسی دوربین و میکروفون در سراسر سیستم به ارمغان می‌آورد. نشانگرهای حریم خصوصی برای استفاده فعال دوربین و میکروفون توسط برنامه ها وجود دارد. این شرکت کره جنوبی همچنین بسیاری از ویژگی های کوچک را اضافه کرده است، از جمله موارد مربوط به دسترسی.