به لطف مقررات جدید اتحادیه اروپا که از سال آینده اجرایی می‌شود، اپل چاره‌ای جز این ندارد که در نهایت پورت USB-C را برای آیفون‌های خود بپذیرد. و با این حال، همانطور که بارها در مورد اپل اتفاق می افتد، ظاهرا یک پیچ و تاب وجود دارد.

طبق یک شایعه جدید از چین، این شرکت در حال برنامه ریزی برای استفاده از یک رابط مدار مجتمع (IC) سفارشی برای پورت است که به آن اجازه می دهد تا قطعات درگیر در اتصال را تأیید کند.

اگر این برای شما آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که این دقیقاً همان کاری است که اپل با پورت لایتنینگ خود انجام داده است. این فرآیند احراز هویت تعبیه شده در رابط لایتنینگ همان چیزی است که هشدارهای "این وسیله جانبی پشتیبانی نمی شود" را در صورت استفاده از هر چیزی که توسط اپل ساخته نشده و همچنین بخشی از برنامه مجوز "ساخته شده برای آیفون" آن نیست، ظاهر می شود.

مشخص نیست که آیا افزودن تراشه IC سفارشی واقعاً پیامدهای مهمی در مورد عملکرد لوازم جانبی غیر اپل و غیر MFi خواهد داشت یا خیر، اما این امکان وجود دارد که ویژگی‌های خاصی مانند شارژ سریع و انتقال داده با سرعت بالا در موارد غیر محدود محدود شود. لوازم جانبی "اصیل". بعید است که آنها به سادگی کار نکنند، زیرا اتحادیه اروپا به احتمال زیاد در چنین سناریویی مداخله خواهد کرد - زیرا تمام دلیل اجباری شدن USB-C به عنوان یک رابط جهانی را از بین می برد.

در شایعات قبلی در مورد محدودیت‌های آیفون USB-C، گفته شده بود که فقط آیفون‌های پرو از سرعت شارژ سریع و دیتا برخوردار خواهند بود، در حالی که مدل‌های وانیلی از سرعت USB 2.0 استفاده می‌کنند که مشابه لایتنینگ است.