امروز واتس اپ اعلام کرد که ویژگی Status در حال دریافت تعداد زیادی قابلیت جدید است. به‌روزرسانی‌هایی که همه این عملکردهای جدید را فعال می‌کنند در حال حاضر برای کاربران در سطح جهانی منتشر شده‌اند و باید در هفته‌های آینده برای همه کسانی که از واتس‌اپ استفاده می‌کنند در دسترس قرار گیرند.

ابتدا، اکنون می توانید پیام های صوتی را به عنوان پیام های وضعیت ضبط و به اشتراک بگذارید. این می تواند تا 30 ثانیه طول بکشد. در مرحله بعد، می‌توانید تنظیمات حریم خصوصی خود را در هر وضعیت به‌روزرسانی کنید، بنابراین می‌توانید هر بار که وضعیت شما را به‌روزرسانی می‌کنید، انتخاب کنید چه کسی بتواند وضعیت شما را ببیند (یا بشنود). 

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، آخرین انتخاب مخاطب شما ذخیره می شود و سپس به عنوان پیش فرض برای وضعیت بعدی شما استفاده می شود.

واکنش‌های وضعیت به شما امکان می‌دهد به به‌روزرسانی‌های وضعیت پاسخ دهید، و ظاهراً پس از راه‌اندازی واکنش‌ها در چت‌ها در سال گذشته، این ویژگی شماره یک بیشترین درخواست برای WhatsApp بود. با کشیدن انگشت به بالا و ضربه زدن روی یکی از هشت ایموجی می توانید به سرعت به هر وضعیتی پاسخ دهید. و البته همچنان می‌توانید با متن، پیام صوتی یا برچسب نیز پاسخ دهید.

یک حلقه نمایه وضعیت جدید در اطراف تصویر نمایه مخاطب شما وجود خواهد داشت، هر زمان که آنها یک به‌روزرسانی وضعیت را به اشتراک بگذارند، و در لیست چت، لیست‌های شرکت‌کنندگان گروه و بخش اطلاعات تماس قابل مشاهده خواهد بود.

در نهایت، وضعیت‌ها اکنون پیش‌نمایش پیوند را فعال می‌کنند، درست مانند چت‌ها. بنابراین وقتی پیوندی را در وضعیت خود پست می‌کنید، پیش‌نمایش به‌طور خودکار نشان داده می‌شود و وضعیت شما را بهتر نشان می‌دهد، و همچنین به مخاطبین شما قبل از ضربه زدن روی آن، ایده‌ای درباره‌ی آن پیوند می‌دهد.