سامسونگ برنامه جدیدی را برای خود تعمیر گوشی های Galaxy S20 و Galaxy S21 و تبلت Galaxy Tab S7plus خود اعلام کرده است. 

- مالکان می توانند کیت های تعمیر را برای تعویض صفحه نمایش، شیشه پشتی و درگاه شارژ دستگاه خریداری کنند.

سامسونگ در آینده نزدیک گوشی ها و قطعات بیشتری را به این برنامه اضافه خواهد کرد

یکی از بزرگ‌ترین شکایاتی که بسیاری از مصرف‌کنندگان در مورد گوشی‌های هوشمند مدرن دارند این است که اکثر دارندگان نمی‌توانند مشکلات قطعات رایج، از جمله مواردی مانند شکستگی صفحه‌نمایش را تعمیر کنند. امروزه، سامسونگ راهی را به مردم ارائه می‌کند تا برخی از قطعات گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های گلکسی را به‌صورت خود تعمیر کنند.در یک بیانیه مطبوعاتی، سامسونگ اعلام کرد که برای این برنامه جدید خود تعمیری، با راهنمای تعمیر و شرکت معروف iFixit همکاری می کند.

در ابتدا این برنامه از گوشی های خانواده Galaxy S20 و Galaxy S21 به همراه Tab S7plus پشتیبانی می کند. مالکان می توانند قطعات و ابزارهای خود تعمیری را برای تعویض صفحه نمایش، شیشه پشتی و درگاه های شارژ برای همه آن دستگاه ها خریداری کنند.

برای تعمیر صفحه نمایش گوشی خود، صاحبان می توانند مجموعه هایی را خریداری کنند که شامل صفحه نمایش، قاب فلزی گوشی و قاب و باتری برای تعویض صفحه نمایش است. با این حال، اگر باتری گوشی اصلی آنها متورم شده است، کاربران نباید آن قسمت را خود تعمیر کنند.

برنامه خود تعمیری سامسونگ همچنین راهنمای گام به گامی را برای کمک به مصرف کنندگان در تعمیرات و همچنین بازگرداندن قطعات شکسته اصلی با برچسب حمل و نقل ارائه می دهد.

سامسونگ می گوید که این نه تنها به افزایش عمر تلفن ها کمک می کند، بلکه میزان ضایعات تولید شده توسط این دستگاه ها را کاهش می دهد. گوشی های بیشتر و گزینه های تعمیر بیشتری در آینده به این برنامه اضافه خواهد شد.

مشتریان سامسونگ که می‌خواهند تعمیرات خود را انجام دهند، اکنون می‌توانند قطعات و ابزارهای اصلی دستگاه را خریداری کنند که از طریق iFixit  و فروشگاه‌های خرده‌فروشی و خدمات سامسونگ در دسترس است. سامسونگ قیمت این کیت های خود تعمیری را اعلام نکرده است، اما گفته است که آنها را با همان قیمتی که به تعمیرکاران وابسته خود ارائه می دهد ارائه می دهد.