پس از ارسال نظرسنجی هفته گذشته در مورد سرعت شارژ گوشی های هوشمند، آن را تحت نظر داشتیم. پس از چند ساعت، گزینه های 15-30 دقیقه و 30-45 دقیقه به طور مساوی مطابقت داشتند، هر دو از پاسخ های دیگر در نظرسنجی پیشی گرفتند. اما بعد همه چیز شروع به تغییر کرد.

در یک نتیجه غافلگیرکننده، نظرسنجی با گزینه 15 دقیقه یا کمتر در صدر و با اختلاف بسیار به پایان رسید. مردم واقعاً با شارژ سریع سرگرم شده اند. پاسخ های 15-30 و 30-45 دقیقه هنوز به طور مساوی مطابقت دارند، اما آنها به خوبی از گزینه فوق سریع عقب افتادند.

طبق معمول نگرانی هایی در مورد اثرات منفی بر طول عمر باتری که ممکن است شارژ سریع داشته باشد وجود داشت. اما نظر دیگری ظاهر شد - از آنجایی که نیازهای برنامه و بازی با گذشت زمان رو به افزایش است، ممکن است یک تلفن 2 ساله احساس کندی کند. سپس شروع به جستجوی اطراف خود برای یک تلفن جدید خواهید کرد، حتی اگر عمر باتری شما همچنان عالی باشد.

به بیان دیگر، تحلیل رفتن باتری تنها زمانی نگران کننده است که سریعتر از سن بقیه گوشی ها اتفاق بیفتد. بسته به موارد استفاده شما، ممکن است چیپست همچنان به اندازه کافی سریع باشد. اما با راه‌اندازی فناوری‌های جدید نمایشگر و دوربین و هنگامی که سازندگان به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل را برای تلفن‌های قدیمی‌تر ارائه نمی‌کنند، در نهایت خواهید دید که یک تلفن جدید می‌خواهید.

بنابراین شارژ سریع سیمی خوب است. چندین نفر در نظرات ذکر کردند که ترجیح می دهند از USB Power Delivery (که استاندارد صنعتی است) به جای راه حل های اختصاصی استفاده کنند. اما حتی آن‌هایی که از USB-PD پشتیبانی می‌کنند، نه در سطوح قدرت دیوانه‌کننده 100+ و حتی 200+ وات که فناوری انحصاری به شما می‌دهد.

دومین نظرسنجی هفته گذشته در مورد شارژ بی سیم انجام شد. این یکی نتیجه جالبی نیز داشت - شارژ بی سیم یک ویژگی بسیار درخواستی است اما سرعت شارژ اهمیتی ندارد.

اگر یک شبه شارژ می کنید یا اگر در محل کار یک شارژر بی سیم روی میز خود دارید، سرعت آهسته و پیوسته مفید است. شارژ بی‌سیم مزایای دیگری نیز دارد - می‌توانید هدست‌ها و ساعت‌های هوشمند خاصی را با آن شارژ کنید، حتی اگر کابل همراه خود نداشته باشید.

در نهایت هر دو نظرسنجی به راحتی برنده شد. شارژ سریع سیمی نگرانی باتری را از بین می برد - تا زمانی که بتوانید چند دقیقه به برق متصل شوید، برای بقیه روز خوب هستید. شارژ بی‌سیم برای مواقعی که سرعت مهم نیست اما ترجیح می‌دهید تلفن را با سیم متصل نکنید، مفید است.