ماه گذشته، گوگل پشتیبانی رمزگذاری سرتاسری را برای چت های گروهی RCS در برنامه Messages اضافه کرد. Google در ماه‌های اخیر بر بهبود تجربه پیام‌رسانی پیش‌فرض برای کاربران اندروید تمرکز کرده است و Google Messages اکنون ممکن است در حال آماده شدن برای اضافه کردن قابلیت پشتیبانی از پروفایل‌های کاربر در برنامه Google Messages باشد.

طبق اسکرین شات ارسال شده در پست Reddit توسط u/seeareeff، گوگل ممکن است شروع به اضافه کردن نمایه های کاربر به پیام های Google کند. اسکرین شات حاوی صفحه‌ای در تنظیمات برنامه به نام «نمایه» با کنترل‌های «Visibility» و تنظیمات «اعلان‌ها» است که به شما امکان می‌دهد هنگام پیوستن کاربر به Google Messages هشدار دریافت کنید.

اگرچه این گزینه‌ها را می‌توان با جستجوی «نمایه‌ها» در برنامه تنظیمات اندروید پیدا کرد، ضامن‌ها کاری انجام نمی‌دهند. همچنین هیچ مدرکی وجود ندارد که به ما نشان دهد نمایه Google Message چگونه می‌تواند باشد. به احتمال زیاد گوگل در حال آزمایش داخلی این ویژگی است و قصد دارد آن را در نسخه بتا برنامه Messages در آینده منتشر کند.

نمایه‌ها می‌توانند شناسایی سایر شرکت‌کنندگان در یک چت گروهی یا اگر شخصی از یک شماره ناشناس برای شما پیام ارسال کند، آسان‌تر کند. برنامه‌های پیام‌رسان سال‌هاست که از Profiles استفاده می‌کنند، اما این قابلیتی است که حتی اپل با iMessage ندارد. سوال واقعی این است: آیا کاربران برای برنامه پیام رسانی RCS گوگل به پروفایل نیاز دارند؟