آخرین به روز رسانی مجموعه ای از ویژگی های جدید را اضافه می کند، از جمله قالب بندی اسپویلر برای رسانه ها، ابزارهای طراحی جدید، استفاده از فضای ذخیره سازی صفر و موارد دیگر.

در کنار امکان افزودن فرمت اسپویلر برای متن، تلگرام اکنون اجازه می دهد تا قالب بندی اسپویلر را برای تصاویر و ویدیوها نیز اضافه کند. این به عنوان یک لایه درخشان با تاری در بالای رسانه ظاهر می شود که محتوا را پنهان می کند مگر اینکه کاربر روی آن ضربه بزند.

ویژگی‌های جدید مدیریت فضای ذخیره‌سازی به شما این امکان را می‌دهد تا تنظیمات حذف خودکار جداگانه رسانه‌های ذخیره‌شده را از چت‌ها، گروه‌ها و کانال‌های خصوصی پیکربندی کنید - به استثنای چت‌های خاص. نمودارهای دایره ای به شما نشان می دهند که چه چیزی فضا را اشغال می کند و زمان بارگذاری نمودار دایره ای به طور قابل توجهی در iOS کاهش یافته است.

این برنامه اکنون شامل ابزارهای طراحی به روز شده، با ابزار جدید تاری و 5 ابزار رنگی با دقت بالا، از جمله ابزار جدید قطره چکان است. ابزارهای ترسیم به طور خودکار عرض را بر اساس سرعت ترسیم تغییر می دهند و خطوط را به طور خودکار صاف می کنند. اندازه متن، فونت و پس‌زمینه هنگام افزودن عکس‌ها یا ویدیوها قابل تغییر است و ایموجی‌های متحرک سفارشی حتی برای کاربران غیر پریمیوم تلگرام در دسترس هستند.

اکنون می توانید یک عکس نمایه سفارشی برای مخاطبین خود نیز تنظیم کنید که فقط برای شما نمایش داده می شود. تصویر را می توان به مخاطب شما نیز پیشنهاد داد تا با دو ضربه آن را برای خود تنظیم کنند. همچنین می توانید یک عکس نمایه عمومی برای حساب خود داشته باشید که می تواند جدا از عکسی باشد که برای مخاطبین خود دارید.

مدیران گروه اکنون می توانند اعضا را در گروه هایی با بیش از 100 عضو مخفی کنند. به این ترتیب حضور شما در گروه برای کسی غیر از ادمین قابل مشاهده نخواهد بود مگر اینکه پستی ارسال کنید.

تغییرات باقی‌مانده شامل انیمیشن‌های پیشرفت جدید در Android هنگام پرش به نقاط خاص در چت، 10 بسته شکلک متحرک جدید برای کاربران Premium و شکلک‌های تعاملی‌تر، از جمله 🎅🎄☃️💅🗿🆒🤪 است