مینگ چی کو، تحلیلگر، ادعا می کند که اپل کمتر از حد انتظار فروش آیفون های میان رده دارد. در نتیجه، انتظار می رود که کوپرتینویی آیفون SE 4 را تا سال 2024 لغو یا حداقل به تعویق بیاندازد.

این شرکت باید استراتژی و قیمت خود را تجدید نظر کند زیرا نسل بعدی آیفون SE طراحی تمام صفحه خواهد داشت که به معنای هزینه تولید بالاتر است.

به گفته این تحلیلگر، کاهش و به تعویق انداختن گوشی جدید به کاهش "هزینه های غیرضروری توسعه محصول جدید" کمک می کند و همچنین به شرکت کمک می کند تا "چالش های رکود اقتصادی جهانی در سال 2023" را مدیریت کند.

رندرهای اولیه حاکی از آن بود که آیفون SE 4 که احتمالاً آیفون SE (2024) نامیده می شود، بر اساس آیفون XR ساخته خواهد شد. نسل X اولین کسی بود که Touch ID را حذف کرد و Face ID را به عنوان تنها روش احراز هویت بیومتریک باقی گذاشت، و اکنون انتظار می‌رود که سری SE هر زمان که تلفن وارد می‌شود به آن ملحق شود.

اپل معمولاً آیفون SE را در بهار معرفی می‌کند، یعنی حداقل 15 ماه تا ورود گوشی باقی مانده است و می‌توان مطمئن بود که چیپست اصلی‌ترین تغییر نسبت به iPhone XR خواهد بود که به دوربین کمک می‌کند عکس‌های بهتری بگیرد .

با این حال، زمان کافی برای اپل برای تجدید نظر در تصمیماتش وجود دارد، به این معنی که در این مرحله هیچ چیز نهایی نیست.