اکنون به جای انتخاب بین 24 ساعت تا 90 روز برای ناپدید شدن یک پیام برای همیشه، این متون بلافاصله پس از باز شدن خود را حذف می کنند. این متون همچنین نمی‌توانند به کاربر دیگری ارسال شوند یا در دستگاهی کپی شوند. و با توجه به WABetaInfo که ویژگی آینده را پیدا کرده است، یک نماد کمی متفاوت برای این پیام ها وجود خواهد داشت: یک فلش با یک قفل روی آن. 

در حال حاضر، مشخص نیست که این به روز رسانی برای گرفتن اسکرین شات از پیام های View Once چه کاری انجام می دهد. WABetaInfo نمی‌تواند تأیید کند که اسکرین‌شات‌گیری مسدود شده است یا خیر زیرا این ویژگی هنوز در مرحله بتا است، اما با توجه به اینکه این بخشی از تلاش‌های متا مالک واتس‌اپ برای پشتیبانی از حریم خصوصی کاربر است، احتمال بسیار خوبی وجود دارد که این یک عملکرد باشد.

اگر هر یک از این ها آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که واتس اپ همان عملکرد را برای تصاویر و ویدیوها در اوایل سال جاری اضافه کرد. شایان ذکر است که می‌توانید در واقع از این نوع رسانه View Once عکس صفحه‌نمایش بگیرید و روی صفحه ضبط کنید، و علاوه بر آن، اگر گیرنده این کار را انجام دهد به شما اطلاع داده نمی‌شود.

پیام‌های View Once بخشی از نسخه بتای WhatsApp برای اندروید نسخه 2.22.25.20 هستند که می‌توانید آن‌ها را از طریق برنامه بتا Google Play دانلود کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در برنامه ثبت نام کنید (دقت داشته باشید که ممکن است چند ساعت طول بکشد تا اجازه دانلود برنامه را پیدا کنید). زیاد به طرح فعلی وابسته نشوید زیرا طرح های بتا اغلب در معرض تغییر هستند.
با توجه به دریافت پیام‌های View Once در واتس‌اپ در iOS، هیچ اشاره‌ای به بتای App Store وجود ندارد، اما نمی‌توانیم سناریویی را تصور کنیم که کاربران آیفون در برخی مواقع این ویژگی را دریافت نکنند.

برای شروع، شما و هزار نفر از دوستانتان می‌توانید در ویژگی جدید انجمن‌ها (گسترش گروه‌های واتس‌اپ) گرد هم بیایید و به کاربران این امکان را می‌دهد تا تحت یک موضوع خاص مانند دانشگاهی که در آن تحصیل کرده‌اید به چند گروه بپیوندند.