پس از تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، این شرکت طی چند هفته گذشته تغییرات شدیدی ایجاد کرده است. تقریبا نیمی از نیروی کار توییتر اخراج شدند زیرا این شرکت مدل درآمدی خود را به طور کامل بازسازی کرد. اهداف ماسک شامل افزایش سرعت توییتر، لغو ممنوعیت افرادی که ممکن است به اشتباه ممنوع شده باشند و کاهش شدید تعداد ربات های اسپم در سایت بود.

پس از راه اندازی مجدد اخیر توییتر آبی، تغییرات خط مشی لحظه آخری با انتقاد کاربران توییتر از جمله سیاست مبهم در مورد استفاده از توییتر برای تبلیغ پلتفرم های شخص ثالث مواجه شد. پس از آن ماسک اظهار داشت که نظرسنجی های توییتری را برای تصمیم گیری در مورد تغییرات سیاست های آینده برگزار خواهد کرد.

خوب، نظرسنجی بعدی که ماسک انجام داد از کاربران پرسید که آیا مدیرعامل جدید باید از سمت ریاست توییتر کنار برود یا خیر. 57.5 درصد از 17503391 رأی دهنده گفتند ماسک باید کناره گیری کند در حالی که 42.5 درصد باقی مانده گفته اند که ماسک باید باقی بماند.

نشانه هایی (غیر از نظرسنجی توییتر) به کناره گیری قریب الوقوع ماسک از سمت مدیرعاملی توییتر اشاره دارد. سهام تسلا بیش از 60 درصد در سال کاهش یافته است، زیرا صنعت خودرو کاهش دیگری را از زمان قرنطینه ناشی از کووید آغاز کرده است. در همین حال، طبق گفته دن ایوز، تحلیلگر فناوری، تغییرات ایجاد شده در توییتر ممکن است به 4 میلیارد دلار هزینه برای پلتفرم ختم شود.

خود ماسک در پاسخ به توییتی که نشان می‌داد توییتر قبلاً یک مدیرعامل جدید برای جانشینی ماسک به عنوان رئیس توییتر آماده کرده بود، توییت کرد: «جانشینی وجود ندارد». شاید جانشینی وجود نداشته باشد...

جنجال زمانی به وجود آمد که حساب‌های چند روزنامه‌نگار در پی تعاملی در فضای مجازی توییتر به حالت تعلیق درآمد که در آن ماسک به بحثی بین روزنامه‌نگاران وارد شد و با سؤالات آنها سرگردان شد و باعث خروج ناگهانی وی از فضاها شد.