همین ماه گذشته، غول فناوری اعلام کرد که پشتیبانی از مرورگر کروم برای ویندوز 7 و 8.1 را متوقف کرده است. اکنون این شرکت پشتیبانی از Google Maps و Google Keep را از دستگاه‌های Wear OS 2 خارج کرده است.

یکی از کاربران Reddit متوجه شد که هنگام استفاده از ساعت هوشمند Wear OS 2، Google Keep را در فروشگاه Play پیدا نمی کند. مشخص شد که برنامه پشتیبانی از Wear OS 2 را قطع کرده است و هنگام مشاهده نسخه وب/موبایل لیست، می‌گوید «در دستگاه شما کار نمی‌کند».

دقیقاً مشخص نیست که چه زمانی پشتیبانی از برنامه برداشته شده است، اما ممکن است در همان زمان بود که Google Material You را در سپتامبر اصلاح کرد و کاشی جدیدی را برای ایجاد یادداشت ها یا لیست ها معرفی کرد.

با توجه به 9To5Google، بعداً مشخص شد که Google Maps همچنین از Wear OS 2 و همچنین اندروید 9 و پایین‌تر پشتیبانی کرده است. در حالی که برخی از کاربران می‌توانند آخرین به‌روزرسانی را دانلود کنند تا دوباره دسترسی پیدا کنند، این کار هر دستگاهی را که انتظار نمی‌رود به‌روزرسانی Wear OS 3 را دریافت کند، قفل می‌کند.

با این حال، اگر قبلاً Google Maps را روی ساعت هوشمند Wear OS 2 خود نصب کرده‌اید، ظاهراً همچنان کار می‌کند. بنابراین این پیشرفت بیشتر بر کسانی تأثیر می گذارد که باید ساعت های خود را تنظیم مجدد کنند.

اگرچه این یک خبر ناخواسته است، اما جای تعجب نیست که Google شروع به حذف پشتیبانی قدیمی کرده است زیرا Wear OS 3 به دستگاه‌های بیشتری گسترش می‌یابد و Wear OS 2 کمتر مرتبط می‌شود.