یک گزارش جدید ادعا می کند که Galaxy Z Fold4  و Galaxy Z Flip4 در آینده نزدیک می توانند از سه باتری ساز استفاده کنند.

علاوه بر خود سامسونگ، گوشی‌های Z Series می‌توانند دارای باتری‌های ساخت ATL و LG باشند.
این گوشی ها قرار است در رویداد Unpacked سامسونگ در 10 آگوست معرفی شوند (در تاریخ 17 مرداد 1401)با نزدیک شدن به تاریخ معرفی گوشی های Samsung Galaxy Z Fold4 و Galaxy Z Flip4، یک اتفاق جدید جزئی اما جالب گزارش شده است. به گفته سایت کره ای The Elec (از طریق Phone Arena)، هر دو گوشی تاشو نسل بعدی می توانند از باتری های سه شرکت جداگانه استفاده کنند.

این گزارش ادعا می‌کند که علاوه بر باتری‌های عرضه‌شده توسط بخش SDI سامسونگ، این تلفن‌ها همچنین دارای باتری‌های ساخت شرکت Amperex Technology Limited (ATL) و LG Energy Solution خواهند بود.

-چرا از سه شرکت برای ساخت باتری این گوشی ها استفاده کنیم؟ 

دلیل اصلی کاهش هزینه قطعات است. با وجود سه فروشنده، رقابت بیشتری برای ارائه پیشنهادات کمتر برای ساخت باتری‌های داخل Galaxy Z Fold4 و Galaxy Z Flip4 وجود خواهد داشت. از آنجایی که هر دو گوشی در واقع از دو باتری در داخل خود استفاده می‌کنند، کاهش هزینه بسیار منطقی است. این بخش مهم یکی دیگر از دلایل بالقوه سامسونگ که ممکن است فروشندگان بیشتری را وارد کند، دور زدن تاخیرهای مربوط به کمبود عرضه در آسیا و قرنطینه های COVID-19 است.

سامسونگ رسما هر دو گوشی را در رویداد رسانه ای Unpacked خود در شهر نیویورک در تاریخ 10 آگوست معرفی خواهد کرد. با این حال، می توانید پیش فروش خود را برای آن گوشی ها، همراه Galaxy Watch 5 و Galaxy Buds2 Pro، ادامه دهید و پیش خرید کنید.